1. 1.
    Oyun ve oyuncalar ile oynayan 19 yaşında bir kız yoktur heralde. En azından ev işi yapar o zamandan. Ayşe ise şunu demiş:

    “Resûlüllah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) beni altı yaşımda iken nikâh etti; dokuz yaşımda iken de benimle zifafa girdi. Müteakiben Medînefye geldik. Ben bir ay sıtmaya tutuldum. (Bu sebeble saçlarım döküldü) nihayet saçlarım (tekrar büyüyerek) omuzlarıma indi. Derken bana Ümmü Rumân geldi. Ben kız arkadaşlarımla birlikte tahtaravalli oynuyordum. Bana seslendi. Hemen yanına vardım. Beni ne yapacağını bilmiyordum. Elimden tutarak beni kapıda durdurdu. Nefesim kesilmiş, Iıeh heh diye soluyordum. Nihayet hızlı solumam zail oldu. Ümmü Kuman beni bir odaya aldı. Pir de ne göreyim Ensardan bir takım kadınların huzurundayım. Kadınlar : Hayırlı, uğurlu ve mübarek olsun, dediler. Ümmü Rumân da beni onlara teslim etti. Kadınlar başımı yıkadılar. Beni çekip çevirdiler. Bir de Resûlüllah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) kuşluk zamanı ansızm çıka geldi. Kadınlar beni ona teslim ettiler.” (Bkz:Buhari, e’s Sahih, Kitabu Menakıbı’l-Ensar/44; Tecrid, Hadis no:1553; Müslim, e’s-Sahih, Kitabu’n-Nikah/69, Hadis no:1422)

    araplar adetten önceki 10 yılı saymaz diyen andavallar olmuş. biliyoruzki muhammet ayşe ile 6 yaşındayken nişanlanmış 9 yaşında iken evlenmiştir. andaval hesabına göre ise 16 nişan 19 evlilik oluyor. sanmıyorum bir arabın 16lık bir kız ile evlenmek için 19u bekleyeceğini. yemezler. pedofiliyi savunmayın...
    3 -1 ... kenz i mahfi