bugün

kökenini bilmeyen alevidir.
(bkz: hassiktir lan)
ermenidir veya musevi dönmesidir. alevi falan değildir.
evi alıp gerisine karışmayan alevidir.
Atatürk'ü sevip de Atatürk hakkında bilgisi olmayan biriyle eş değerdir efendim.
Ben bilmem beyim bilir mantığı.
Dini ve peygamberi hakkında bilgisi olmayan sünniden farkı olmayan alevidir. etiketlere takılmamak lazımdır.
Hz. Muhammed (SAV)nin sağ kolu ve yaşamış en büyük sünnilerden biri olan ve hatta sünniliğin kalesi olan Hz. Ali' (RA)nin takipçisi olduğunu iddia eden şaşırmış bir siyasi akımın temsilcileridir. Ne demiş Hz. Ali size camiye gitmeyin mi demiş, sünneti terkedin mi demiş? Ya da biz islamı şöyle daha farklı yaşacağız mı demiş? Nedir sizin davanız bir anlatın da anlayalım.
Alevilerin yanıldığı konu Muaviye ve Hz. Ali arasındaki çekişme iki sünni aile arasındaki dini değil siyasi liderlik çekişmesi idi. Ümeyyeoğulları ile Haşimoğulları aileleri. Herkes haklı olarak Hz. Ali'yi daha çok sevse bile siyasi bir kavgayı mezhep haline getirip, sünnetin baş koruyucusu kişinin adını kullanarak, sünneti terk etmek de ne demektir. O zamanki kavganın iki tarafı da sünnidir yani anlamayanlar için. Hz. Ali (RA) nın kendisi hele bir numaralı sünnidir. Allah akıl versin bu arkadaşlara.
bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum
yeziti lanetleyen sünniye benzer.