1. 1.
  habil genç yaşında öldü kabil babasından uzak bir yere gitti habil'in vefatından bir süre sonra şit doğdu peki şit kiminle evlendi hz ademin çocuklarından başka kimse yokken şit'in karısı kimin çocuğuydu?
  2 -2 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
 2. 2.
  bir rivayet göre de gökten gelen bir huri kızı naciye ile evlendi. naciye ise hurilerin başıdır. hz şit'in soyundan gelen insanlar da bu yüzden güruh u naci olarak geçer.
  tevrat'ta ise azura ile.
  2 -6 ... selia
 3. 3.
  sonuçta habil ölünce soy hz. şit'ten devam devam ediyor bende dinler tarihini merak ettiğim için bunu merak ettim sevgili selia olamaz mı?
  1 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
 4. 4.
  Bize ne amk!
  3 -3 ... turkmen begi
 5. 5.
  Çok da ekimde olan sorunsaldır.
  Al sana yepyeni bir sorunsal: hz ademin sureti nasıldı? bu gün ilk insan türlerini rekonstrükte ettiklerinde "maymun lan bu!" diyorsunuz. Ama ilk insanlar onlar. Hz adem homo erecus muydu? homo habilis miydi? neydi?
  1 -2 ... nammu
 6. 6.
  Sit (şit) aleyhisselam hakkinda genel bilgiler

  Sit aleyhisselam Adem aleyhisselam'dan sonra gönderilen - ikinci - peygamberdir. Adem aleyhisselam'in oglu'dur. Babasi vefat edince kendisine peygamberlik ve ayrica 50 suhuf kitap verildi. Sit ismi Ibranice olup Arapca'da Allah'in hibesi (hediyesi) manasindadir. Sit yerine Sis de denilmistir.

  Sit aleyhisselam'in hayati

  Adem aleyhisselamin ogullarindan Kabil'in Habil'i sehid etmesinden 5 veya 30 sene sonra dünyaya gelen Sit aleyhisselamin alnina son peygamber Muhammed (S.A.V.)'in nuru intikal etti ve onun alninda parladi. Hz. Adem bu oglunu diger cocuklarindan cok severdi. Bütün evladi üzerine onu reis yaptigi gibi, vefat edecegi zaman bütün yeryüzünün halifeligi icin onu tayin etti. Sit aleyhisselam babasi Hz. Adem ile veya kardesleriyle beraber Kabe'yi balcik camuru kullanarak tastan yapti. Adem alehisselamin vefatindan sonra, Sit aleyhisselama peygamber oldugu bildirilip vahiy geldi. Allahü Teala Sit aleyhisselama 50 suhuf (sayfa) kitap gönderdi. Hz. Sit'e nazil olan suhuf'da; hikmet ve riyaziye (matematik) ilimleri, kimya, simya ilmi ve cesitli sanatlar, ayrica daha bir cok seyler bildirildi. Sit aleyhisselam dininin esaslari, Adem aleyhisselam'in bildirdigi dinin esaslarina uygun idi. Sit aleyhisselam 1000 sehir kurup sinirlarini tesbit etti. Her sehrin kapisinda : « La ilahe illallah, Adem Safvetullah, Muhammed Habibullah » yazili idi. Sit aleyhisselamin cocuklari ve torunlari kurduklari sehirlerde huzurlu ve mesud yasadilar. Sam'dan Yemen'e de giden Sit aleyhisselam, Habil'i sehit ettikten sonra Yemen'e gidip azginlasan Kabil'in cocuklarina ve torunlarina Allah'in yasaklarini ve emirlerini anlatti. Bu kavim Hz. Sit'in davetini kabul etmeyip azginlik gösterdiler. Hz. Sit onlar ile cihad etti. Bu savasta kilic kullandi. Sit aleyhisselam vefat etmeden önce yerine oglu Enus'u halife tayin etti. Sit aleyhisselam vefat ettikten sonra kuvvetli rivayete göre Mina'daki mescidin minaresi dibinde medfün olan Adem aleyhisselam'in yanina defn edildi. Adem aleyhisselam vefat edecegi zaman oglu Sit aleyhisselama: "Yavrum ! Bu alninda parlayan nur, son peygamber olan MUHAMMED (S.A.V.)'in nurudur. Bu nuru mü'min, temiz ve iffetli hanimlara teslim et ve ogluna da böyle vasiyette bulun" buyurdu. Ebu Zer Gifari radiyallahu anh söyle rivayet etti: "Resulullah sallallahü aleyhi ve sellem'e: «Ya Resulallah ! Allahü Teala kac kitap gönderdi ? » diye sordum. « 104 kitap gönderdi. Sit'e 50 sahife indirdi...» buyurdu." Sit aleyhisselam hakkinda bilgimiz azdir, cünkü hakkinda herhangi bir ayet inmemistir.

  http://www.enfal.de/sit.htm
  1 -3 ... gazeloglu
 7. 7.
  (#39317133) homo habilis ilk insansı pirimat 2.5 milyon yıl önce ortaya çıkıyor.
  -1 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
 8. 8.
  Holy Shit ile tabiki.
  -1 ... jinn
 9. 9.
  kuranda bu konuda bilgi bulamadım bilen varsa aydınlatsın lütfen.

  ancak tevrata göre hz. ademin kızı yani ablası azura ile evlenmiş bu evlilikten enos adında bir oğlu, noam adında bir kızı olmuş sonra enos ve noam kardeşlerde evlenmiş ve kenan, Mualeleth, Barakiel adlarında çocukları olmuş bu kardeşlerde birbirleriyle evlenmişler.
  1 ... bir tirrek sevdim uzaklarda