bugün

Üç gündür beni geceleri uyutmayan ve an itibariyle sinirden ağlatan durum.

Önceleri ayaklarımın yandığını düşünüyordum. Gece kalkıp birkaç defa ayaklarımı soğuk su ile yıkıyordum.Sonra kireçlenme olduğunu düşündüm. Ama bu tarif edilemeyen bir şey.
Saat olmuş 3.. Bir dakika bile kırpmadım gözümü. Ayaklarımı sürekli soğuk bir yerlere koyma ihtiyacı duyuyorum. O da olmazsa ayaklarımın üstüne ağır bir şeyler koyuyorum.
Kafayı yemek üzereyim.
Acilen bir psikiyatriste gidilmesini önerdiğim durum.

Doktorum bana seralin diye bir antidepresan yazmıştı ve onunla geçti rahatsızlığım. Önceleri sadece bacaklarım kıpırdıyordu, durmadan, sonraki zamanlarda tüm bedenim sıçramaya başladı yatakta. Gören korkuyordu ne oluyor diye.

Siz acilen bir doktora danışın; kendi kendine geçmiyor.
annemin her gece uyuyamama sebebi olan rahatsızlıktır kendileri. Nem arttıkça ağrısının da artacağını söyleyen doktor sayesinde 1 haftasını Ankara'ya gidip rahat rahat uyuyarak geçirmiştir annem. Ama şimdi istanbul'a tekrar geldi ve her gece bacaklara masaj, üzerine ağır bi şeyler koyma ve bacaklarını soğuk ellerle sıkma olayı her gün yeniden tekrarlanmaya başladı.
Aylardır muzdarip olduğum her gece ayrı lanet ettiğim,doktora gittiğimde bir türlü anlatamadığım hatta anlatmakta utandığım hastalık/rahatsızlık.

Ağrılar,kasılmalar sadece ama sadece gece oluyor.Yorgun olduğum günlerde hiç bir sıkıntı yok. Halı sahada dizime ince bi kramp girmesiyle başka şeylerden şüphelenip doktora gittim. Derdimi anlattım şöyle çok ciddiye almadı güldü. 1 kas gevşetici merhem,1 tane kas gevşetici hap,1 ağrı kesici hap birde magnezinc adlı magnezyum çinko eksikliği giderilmesinde kullanılan hap verdi. Henüz bir yararını göremedim. Çokta evhamlıyımdır acaba bacağım 0,454654654 milimetre uzunda onun üzerine çok mu yükleniyorum o yüzden acıyor mu tarzında kendi içimde geyikler döndürüyorum hala.Arada da düşünmüyo değilim harbiden öyle mi la diye. Ama içimi rahatlatan hadise geçen günlerde yaşandı dayıma durumu anlattığımda aynısının kendisinde de olduğunu söyledi.Anladığım kadarıyla bizi ailede genetik.O durumu menemende ünlü masaj yapan bi adama giderek çözmüş. belinde omurganın üzerine denk gelen bir bölgeye parmaklarını bastırarak durumu kurtardığını söyledi. bunu denersem sonuçları buraya bildirirm.
benimde müzdarip olduğum durumdur.

orta bacağı sokacak yer bulamayınca hayli huzursuz oluyorum.
karıncalanma, titreme, uyuşma vb. ile alakası olmayan, uyumak için yattığınızda sizi uyutmayan, hatta çileden çıkartan, bacaklarınızı belki 20-30 saniyede bir hareket etme isteği uyandıran, gerçekten "huzursuz" luk yaratan bir durumdur. bacaklarınız yerinde durmak istemez, illa ki hareket ettirmek zorundasınızdır. sigara bağımlısı bir insanın oruç tuttuktan sonra iftarda deli gibi sigara içme isteği yaşaması bile bunun yanında "hiç" kalır.. uyuşturucu bağımlısının vücudunun huzursuz bir şekilde uyuşturucu isteği ile dolması gibidir belki.. çok net bir teşhisi, nedeni, tedavisi bulunmamaktadır..
Geceleri zehir eden rahatsızlık. En son uykusuzluktan bitap düşülür. Ancak o şekilde uyuyabilirsiniz.
allah daha büyük huzursuz sendromlardan bizi korusun.

(bkz: huzursuz ülke sendromu)
Kol versiyonu da var.
Kökünden koparasın gelir.
An itibariyle uykumu kaçıran piçimsi durumdur.
Vücudunda B12 yani folik asit eksikliği olan ve demir eksikliği kansızlık gibi durumlar olan kişilerde görülme ihtimali yuksektir. Genetik olan durumlardan oturude olabilir bir ihtimal.
alkol, sigara ve kahve tüketiminin azaltılması gereken ve demir eksikliğinin de sebep olduğu hastalıktır. fazlasıyla yaşama sebebim, belirtilen her şeye sahip olmammış demek ki. aydınlandım sözlük.
En son ne zaman güzel bir uyku uyudum hatırlamıyorum bu hastalık yüzünden, yaşamayan asla anlamaz bu tarifsiz hissiyatı ama bir tavsiyem var arkadaşlar bu hastalık için mentollü masaj kremleri ile masaj yaparsanız biraz daha ferahlayıp rahatlama geldiğini göreceksiniz çok uzun sürmese de etkisi yinede iyi geliyor.
günlerdir beni mahveden hastalık. ne güzel geçtiydi şu son 15 gündür iyice artı, özellikle son 2 gündür çok afedersiniz sikti belamı.
Gozlerim yorgunluktan acilmiyor ama inatla uyutmuyor.
Öpeyim de, geçsin denmeyecek hastalıklar, silsilesindendir.

Fetişin ... Koymamak lazım.
tedavisinde kara hardal tohumu kullanılmasını tavsiye ediyorum. anacığımın googleye dalıp tedavi araması sonucunda farkettiğim, içinde yüksek doz B vit, kükürt ve melatonin barındıran, huzursuz bacak sendromunu %90 tedavi ettiği söylenen mucizevi bitkidir. hatta ilacı bile yapılmıştır, adını hatırlamakta zorlanıyorum, homosisteinemiyede iyi geldiği kanıtlanmış. kullandım, onayladım, tavsiye ederim. aktarlardan alın, internetteki para tuzaklarına kanmayın
Her gece başıma dert olan meret. Tam uykuya dalacağım anda gelen karıncalanma hissinden, koridorda volta attırmalarından bıktım. Bunlar hep senin yüzünden anne daha güzel bi genin yok muydu kızına verecek?
tedavisi "fiziksel tıp ve rehabilitasyon" kliniklerinde yapılan hastalık.
Yaklaşık bi 8 ay öncesine kadar, beni ölmek isteme noktasına getiren allahın belası bir hastalık. Hayır, tipini s.ktiğimin doktorları bi çözümde söylemiyor.

Başımdan geçen olayları fazla uzatmadan aşağıya yazayım, belki bi faydası dokunur.

Bundan 1.5 yıl önce çok sevdiğim birini kaybettim. Yaklaşık iki buçuk ay boyunca, günlük 1-2 saatlik uykuyla ayakta duruyordum. Bir süre sonra, sevdiğimi kaybetmenin acısı zamanla birlikte azaldı, azaldı ve yüreğimden çıkıp gitti. O artık, en güzel anılarımda. Her neyse, artık ben olayları mantıklı düşünebiliyordum ve hayatıma bir düzen vermek istiyordum. Kafaya koymuştum bu işi. insan gibi yaşayacaktım ama bir sorun vardı. Uyuyamıyordum. ilk bir hafta saat 11 de kendimi yatmaya zorladım olmadı. Bitkisel çaylar, ılık duşlar vs. Hiç biri fayda etmiyordu, uyuyamıyordum.

ilk başlarda, bunun normal bir süreç olduğunu düşündüm çünkü 2-3 aydır doğru-düzgün uyumamıştım ve haklıydımda. Bir süre sonra istediğim saatte uyuyabildim ama yine bir sorun vardı... Uykuya tam daldığım vakit bacaklarım aniden, kasılıp gevsiyordu. Refleks gibi bir anda oluyordu ve bu sabahlara kadar sürüyordu. Ben 2 hafta gibi bi süre bu sorunu her uyumaya çalıştığımda yaşıyordum. Yaşamayan anlamaz derler ya, gerçekten ölmek istedim ya.

Sonra psikiyatra gittim. Atarax adında bi uyku ilacı verdi bir ay boyunca yatacağım saatten, 30 dakika önce aldım. Ve yatağa girdim. Uyuyamasamda, tedaviyi aksatmadım devam ettim. Bir ay sonra artık bacaklarımdaki bu garip sorun yok olmuştu. Nasıl geldi, nasıl gitti bilemedim. Ama şunu söyleyin, kafanıza taktığınız bir şey varsa onu çıkartmaya çalışın. Daha sonra uyku saatinizi bi düzene şokun. Emin olun, faydası olacaktır.
Bir dönem yakalandığım sendrom. Uykuda bile bacağmi salliyordum. Biraz kontrollü davranarak terk ettim.
(bkz: Pexola) ilacının adı yani.
üstüne oturunca sektirir.
(bkz: o bacakları pazartesi omzumda istiyorum)
Muayene için ofkors.
madden manen uyutmaz, bitirir geceleri mahvolursunuz. her defasında aklıma mustafa kutlu gelir ayrıca.