1. 0.
    Huzur izlanda değil miydi o amk diye düşündüren dinsizlik.
    3 -1 ... a c nucleary
  2. 1.
    Dinine inanıp huzuru aramamış kişi söylemi..
    1 -1 ... nokwey
  3. 2.
    Huzur vicdanda.
    1 ... theorder
  4. 3.
    gerçekten öyle mi, yoksa cehalet içinde kendini mi kandırıyorsun: https://youtu.be/QVy5qkSBsCI
    1 ... lunarliftoff
  5. 4.
    Huzurun hiçbirşey düşünmemekte olduğunu söylemekle aynıdır.
    -1 ... sivil
  6. 5.
    ben hiç huzurlu ateist tanımadım. ilginç.

tanıdıklarımın tamamı şöyle ateistim yok böyle ateistim diye kafa silkmekten öteye gidemiyordu.

huzur derken, sakın bu kafa ütülemekten kaynaklı yalnızlık olmasın?
    9 -3 ... tea man
  7. 6.
    bu dünya işin yalan olan kısmıydı, huzur içinde yaşarsın ama huzur içinde ölebilmek de var. ilerisi de artık tokmaklamacalar falan.
    2 ... kediciksiz adnan hoca
  8. 7.
    Katılıyorum. Gördüğün haksızlığa sessiz kalma, hakkı olana hakkını teslim et, elindekini paylaş, diğeri açken sen tok yatma... gibi öğretileri olan bir dinde -özellikle günümüz şartlarını göz önünde bulundurarak- huzur bulmanız zor. Çok fazla sorumluluğumuz var. E haliyle bunlara kulak tıkayıp şeyinin keyfine bakmak daha huzurlu gelecek tabii.
    8 -1 ... yazar x
  9. 8.
    Bir yaratıcının varlığına inanıyorsun tamam ama ya o üstün varlık bizimle irtibata geçmiş bizimle konuşmuş ise? Bu mesajın muhatabı kesinlikle sen değil misin.

Aklında şu sorunun oluştuğunu görebiliyorum. Tamam da ben mesajın ondan geldiğine nasıl emin olabilirim?

Peki ya mesajın kemdisinden geldiğinden emin olman için açık seçik işaretler koydu ise?

işte burada kuran devreye giriyor. Evet yaratıcının mesajı olduğunu yüzlerce bilimsel gerçekle kanıtlıyor.

Geldiği m.ö. 600lü yıllarda bilim henüz gelişmemiş yada mevcut bilimsel bilgiler hatalı iken kuranda teknik cihazlarla binlerce yıllık bilgi birikimiyle ulaşılan bilgilerin kuranda öylece cümle aralarında bulunması, onun Allah katından olduğunun delilidir.

Peygamberimize mucize göster diyenlere o demiş ki "benim en büyük mucizem kurandır". öyle bir mucize ki 1400 yıl sonra ben bile gözlerimle ve aklımla şahit olabiliyorum.

Daha yüzlercesi olmakla birlikte, türlü türlü kitaplar da olmakla birlikte bu gerçekle tanışman için bir site örneği yazıyorum. Açık yüreklilikle objektif olarak araştırmak "zorundasın"
    http://www.mucizeler.com
    3 -1 ... insectoidzz
  10. 9.
    Eğer samimi isen ahzab suresinde peygamberin kimlerle cinsel münasebet kurabileceğinin ayetini buraya tam olarak yazarsın. Yapacağın şey basit. O ayetin diyanet işleri mealini tam haliyle buraya yazacaksın.

Dipnot:bende samimi sanarak entry giriyorum. Ne kadar da safım.
    ... insectoidzz