1. 0.
  Huzur izlanda değil miydi o amk diye düşündüren dinsizlik.
  4 -2 ... a c nucleary
 2. 1.
  Dinine inanıp huzuru aramamış kişi söylemi..
  3 -1 ... thornsvaldgerald
 3. 2.
  Huzur vicdanda.
  1 -1 ... theorder
 4. 3.
  gerçekten öyle mi, yoksa cehalet içinde kendini mi kandırıyorsun: https://youtu.be/QVy5qkSBsCI
  2 ... lunarliftoff
 5. 4.
  Huzurun hiçbirşey düşünmemekte olduğunu söylemekle aynıdır.
  -1 ... sivil
 6. 5.
  bu dünya işin yalan olan kısmıydı, huzur içinde yaşarsın ama huzur içinde ölebilmek de var. ilerisi de artık tokmaklamacalar falan.
  2 ... kediciksiz adnan hoca
 7. 6.
  Bir yaratıcının varlığına inanıyorsun tamam ama ya o üstün varlık bizimle irtibata geçmiş bizimle konuşmuş ise? Bu mesajın muhatabı kesinlikle sen değil misin.

  Aklında şu sorunun oluştuğunu görebiliyorum. Tamam da ben mesajın ondan geldiğine nasıl emin olabilirim?

  Peki ya mesajın kemdisinden geldiğinden emin olman için açık seçik işaretler koydu ise?

  işte burada kuran devreye giriyor. Evet yaratıcının mesajı olduğunu yüzlerce bilimsel gerçekle kanıtlıyor.

  Geldiği m.ö. 600lü yıllarda bilim henüz gelişmemiş yada mevcut bilimsel bilgiler hatalı iken kuranda teknik cihazlarla binlerce yıllık bilgi birikimiyle ulaşılan bilgilerin kuranda öylece cümle aralarında bulunması, onun Allah katından olduğunun delilidir.

  Peygamberimize mucize göster diyenlere o demiş ki "benim en büyük mucizem kurandır". öyle bir mucize ki 1400 yıl sonra ben bile gözlerimle ve aklımla şahit olabiliyorum.

  Daha yüzlercesi olmakla birlikte, türlü türlü kitaplar da olmakla birlikte bu gerçekle tanışman için bir site örneği yazıyorum. Açık yüreklilikle objektif olarak araştırmak "zorundasın"
  http://www.mucizeler.com
  4 -1 ... insectoidzz
 8. 7.
  Eğer samimi isen ahzab suresinde peygamberin kimlerle cinsel münasebet kurabileceğinin ayetini buraya tam olarak yazarsın. Yapacağın şey basit. O ayetin diyanet işleri mealini tam haliyle buraya yazacaksın.

  Dipnot:bende samimi sanarak entry giriyorum. Ne kadar da safım.
  ... insectoidzz
 9. 8.
  Müslümanken mutlu olmamanın din ile alakası olduğunu düşünmüyorum. Mutsuz olmanın sebebi o dönemde içinde bulunduğun şartlar ve ruh hâlidir bence. inanç konusu hassas ve biraz da kişinin içsel dünyasıyla algılayıp yorumlayabileceği soyut bi konu. islamiyeti anlayıp hayatına uygulamak konusu kişinin idrak ve inancının gücüne bağlı. Yani biraz nasip meselesi.
  21 ... sonbaharhavasi
 10. 9.
  Ben sana diyorum ki Allahtan geldiğini iddia eden m.s.600 yılında yazılmış bir kitap var. Ve içinde ana fikri yaratıcıya kulluk, ölümden sonraki yaşam ve bu dünyada fakirlere yardım, anne babaya iyilik, insanlara iyilik, iyilik yapmada yarış, yalan söylememek, eşini aldatmamak, hak yememek, cinayet işlememek, kibirlenmemek olan bu kitabın cümle aralarına serpiştirilmiş olarak, DNA, Bing bang, big crunch, zamanın izafiliği, ayın ışığı ile yıldızların ışığı arasındaki fark, deniz altına inildikçe belli mesafeler ardınca düzenli azalan ölçülebilir karanlık farkı, yerin 7 katmandan oluştuğu, göğün 7 katmadan oluştuğu, ayın koruyucu özelliği, atmosferin koruyucu özelliği, fotosentez, arı, arının kromozom sayısı, insanın kromozom sayısı, yörüngeler, güneşin bir yörüngesinib olduğu, demirin dünyaya ait bir metal olmayıp dünyaya yağdığı gerçeği, halley kuyruklu yıldızı(1950lerde verilen adı bile kuranda geçiyor), karaların ve denizlerin birebir birbirine oranı, dünyanın geoid oluşu, mikrop, atom, birçok elementin özgül ağırlıkları atom numaraları, ay ve dünya arasındaki yaklaşık ç mesafe, güneşin helyum ve hidrojenden oluşuyor oluşu birbirine oranlarıyla, meteorlar, vb. daha aklıma gelmeyen yüzlerce şey. Şimdi tüm bunlar nasıl es geçilip insan yaşamı ile ilgili Allahın koyduğu bir kural sana ters geldi diye islam gerçek değildir denebilir mi?
  4 ... insectoidzz