1. ?.
  bu taktiği en güzel hürriyet gazetesi dün yapmıştır. şöyle ki;

  öncelikle tesettürlü rezaleti diye bir manşet açılır. belgeler sunulmaz. beklenir. beklenir ki suçlular ortaya çıkıp olayı yalanlasın. karşı taraf hemen olaya balıklama atlaması beklenir, ve beklenen olur. "yok öyle bir şey iftira" der karşıda ki kum balıkları. hürriyet bir gün daha bekler. neden? çünkü, bakalım basınları ne diyecek? nihayet basınları da çıkar meydana; "iftira'dır, başhekim olayı yalanladı."

  hürriyet sabırlıdır. bekler. bekler.

  ardından kapı gibi, doktor'un olay günü yazdığı resmi ameliyat raporunu gözlerine sokar. "bu da mı iftira" diyerek. işte hem basınına, hem başhekimine, raporlu olarak yani olmadı veya oldu gibi polemikle değil, direk doktor'un yazdığı rapor ile tarihi ayar verilir.

  özellikle son paragraf daha bir can alıcıdır.

  --spoiler--
  Dinci çevrelerde sanki olayın kasıtlı olarak türbanlıların üzerine gitmek için çıkarıldığı havası yayılıyor. Onlara da bir not: Kadın radyologların işini yapmadığı haberini dosyaya koyan doktor, AKP'nin milletvekili adayıydı. Yani "Laikçi" bir insan değil
  --spoiler--

  kısaca, ortaya konuyu açarsın, karşı taraf düşsün diye beklersin, düştüğü vakit, gözüne raporu sokarsın. bu kadar basit.

  http://www.hurriyet.com.t...2&srid=3428&oid=1
  5 -4 ... trablus
 2. ?.
  hürriyet'in, bir kesimi(!) yuvalarına geri gönderdiği taktiklerden biridir. ilgi ile takip ediyoruz.
  4 -1 ... devedikeni
 3. ?.
  tamamen haklı ve duyurulması kamuoyu yararına olan bir olayı, yanlış manşet seçimi ile sıçmış batırmış ve şahsen kendi gözümde büyük düşüş yaşamış, ana muhalefet partisinden daha iyi muhalefet yapabilen yazarlarına ve okurlarına ayıp etmiş ve sonradan yayınlanan rapor ile götü kurtarabilecekken raporun bulunduğu sayfanın altına alakasız bir saldırı edebiyatı ile gazetecilik ahlakına sığmayacak bir açıklama ile birlikte iyice batırmış taktiktir.

  --spoiler--
  ..yapmadığı haberini dosyaya koyan doktor, AKP'nin milletvekili adayıydı. Yani "Laikçi" bir insan değil

  --spoiler--

  son kısıma dikkat. Ben bile ne alaka diyorsam artık yuh olsun sizlere.

  Ertuğrul Özkök amcamızın taktik hatası sonucu, haklı çıkılabilecek bir haber çöpe gitmiş ve Fatih Altaylı'nın yüzünde güller açmıştır.

  Doğruya doğru...
  3 ... blindguardian
 4. 1.
  HÜRRiYETTEN AYAR ALMA TAKTiKLERiNi DE AKiT VAKiT YENiŞAFAK ZAMAN GiBi BiR TAKIM MEDYAYA SORMAK LASIM GELiR...
  1 ... amd
 5. 2.
  (#782498)
  ... nuh tufan