1. 1.
  bunlara küçüklüklerinden beri empoze edilen durumdur. Sürekli bir ödül için ibadet ederler. Karşılık beklerler. Birisi de Mevlana gibi Yunus Emre gibi Allah aşkı ile yanıp tutuşarak ibadet etmezler. Hepsi huriler, şarap, bal akan nehirler, dünya' da tapulanmış toplu cennet konutlarından birer adet alabilmek için ibadet ederler. Boş insanlardır, düşünmezler. insanlığa bir şey katmazlar. Tamamen bencildirler.

  Edit: genç şakirtler rahatsız.
  5 -6 ... asilgokturklu
 2. 2.
  Tipik akepelidir.
  6 ... fethullah gulen iyi guler
 3. 3.
  sözlükte gereksiz yere inananlara ve inançlara durup dururken ikide bir saygısızca konuşan, hakaret eden ve bunu yaparak kendi karakterine karakter kattığını zanneden gereksiz insanlar gibi değildirler,
  huri için ibadet edilmez, cenette oturulacak köşkler için de, ibadette amaç allah rızasıdır,

  ama cehennem için inançlara sövmek ve nifak çıkartmak gerekir elbette, durup durup sesi sedası çıkmayan kişilere veriştirmek ve kendini ancak bu şekilde zeki sayabilmek lazımdır.
  1 -3 ... yetiyour
 4. 4.
  akıllı şakirttir. üç kuruş para kazanacağım diye patron götü yalayanlara neden dert oldu onu anlamadım yalnız ben. evet.
  2 -3 ... fikir muhendisi fikri
 5. 5.
  sözlükteki şakirtlerin %99'udur. sadece biri hariç. o da nuri ister çünkü.
  3 -1 ... iskandinav
 6. 6.
  cehennem korkusu olmayan şakirttir.
  ... geri zeki
 7. 7.
  dünyada yapamadıklarını cennette yapma amacındadır. ama ya gerçekleşmezse diye düşünmeli, elindeki imkanları kullanıp hayalden gerçeğe yönelmelidir.
  ... turuncgil
 8. 8.
  bir ateist zırvası ürünüdür.
  sen git makarna canavarına tap sonra da ye. ama fazla kaçırma ki böyle hayal ürünü şeyler uydurma.
  -3 ... bella marvella