bugün

(bkz: attila) *
bir askeri deha.

''kendinizi ve düşmanınızı tanımıyorsanız yüzdeyüz başarısız olursunuz. sadece kendinizi tanıyorsanız yüzdeelli başarılı olabilirsiniz. hem kendinizi hem düşmanınızı tanıyorsanız yüzdeyüz başarılı olabilirsiniz.''

sözünün sahibi.

(bkz: hun imparatoru attila nın liderlik sırları)
''zayıf insanlar ancak işler kendi istedikleri gibi gittiği zaman direnirler. güçlüler, herkes kendilerini bıraksa da, yenilgi ve cesaretini yitirme karşısında da direnir ve ısrar ederler.'' *
(bkz: tanrının kılıcı)
roma'yı ele geçirip papa'nın isteği üzerine şehri vergilere bağlamak şartıyla terk eden muzaffer imparator.
papa'ya ayağını öptürebilecek kadar, avrupa'yı tahakküm altına alabilmiş, barbar kral, seviyoruz ailecek.
barbar olmasının yetenekli bir savaş adamı olmasını gölgelemediği imparator. ki zaten zaruri durumlar dışında yapılan her savaş barbarcadır.
zamanında hunharca sevişmiş imparator.
hakkında hanif bir müslüman olduğu söylentileri var. nitekim; ''asla kendi heykellerimizi dikmemeliyiz.'' diye de bir sözü vardır. ayrıca; hristiyanların ''tanrının oğlu'' sözüne; ''hiç tanrının oğlu olur mu? o bir tanedir'' şeklinde yanıt verdiği rivayet edilir.
barbar olmadığıdan barbar denmesi yersiz olan Attiladır. Attila Avrupa'ya geldiğinde Roma da dahil olmak üzere dikişli kıyafet yoktu milletin üzerinde, düğmenin ne olduğunu bilmiyorlardı. Ha barbarlık Roma şehirlerine tıkılı kalıp kölelik düzeninde yaşamak değil ise barbardır elbette lakin "insanlık" medeniyetse attila herhangi bir şehirleşmiş ülkeden sözde medeniyetten çok daha medenidir.
yanlızca 8 yıl hüküm sürmüştür. askeri dehası düşünülünce bu türkler için büyük talihsizliktir.
Gelmiş geçmiş en büyük hükümdarlardan biridir. tanrının kırbacı attila.
doğu romanın anasını normal yollardan değil tersten ilişkiye girerek siken kumandandır.
"ben sadece asil bir ailenin evladı olmaktan değil, asil bir milletin evladı olmaktan gururluyum." Başbuğ Attila.
Ben ve milletim tanrının kılıcıyız.
Attila the hun.
Galya'ya kadar gidip Bati Roma'ya kan kusturmuş, Dogu Roma'yi haraca baglamis Hun lideridir. Papayi ayagina getirtmesiyle unludur. Bunu kendisine yediremeyen bati tarihcileri, attilanin kendi kaninda bogulup oldugunu yazip asagilarlar.
Romalı ve yunan bükücü zat.
Para,resim ve tariflere bakılırsa west eurasian/west turanid tipte bana benziyor *
west eurasian/west turanid tipte olan dedemdir.
Sünnidir.