bugün

Sayin Komutanimizin hizli selam vermesinden ötürü biraz yanlis selam verisidir.*
Sen dua et adam hık diye gitmedi. Takıldığı şeye bak.
Bak hele bak mak adam elini kaldırırken o sahne dondurulmus caps yapılmıs. Burada da bazı orospu cocukları var dıs guclerın ıstes ıstemez taşeronlugunu yapıp tsk ya dolaylı dolaysız laf carpan.
Ya bu adam ekran insanı değil heycan yapmıştır, yazık ama.
Evet senin mevkin belli ve ona göre davranmalısın da insanız be.

"Çok mu humanist oldum la"

Beklenen selamı çakamamıştır.
askerde selam erlere öğretilir yeğenim hiçbir komutan düzgün selam vermez.
selamı doğru başının açısı eğrı olabilir. o kadar da takmamak gerek.
evet arkadaşa madalyasını takalım.
sen önce adım atmayı öğren, sonra milletin selamına laf et. diye bir söz var bizim orada. saolun, saolun, saolun : )
savunma bakanı çarşısını kesmiştir.
Askerliği, Mesleğinin geleneksel selamını bile doğru öğrenecek kadar ciddiye almayan biriyle karşı karşıya olduğumuzu gösterir.
Bu bütün çağdaş ordularda geçerli, askerler arasında saygı, güven ve onuru sembolize eden tarihi bir selamdır.
Bir şeyler eksik kaldıysa demek.
adam genelkurmay başkanı arkadaşlar isterse amuda kalkarak selam verir.
Selam verip borçlu çıkmış gönlümün hulusi'si.
(bkz: genelkurmay başkanına selam vermeyi öğretmek) saçmalıktır. adam isterse selamı değiştirir.
Kahveci hüsmen aga tadındadır.
3 milyon insanın karşısında konuşmaya alışık değil olm, tsk toplasan 1 milyon anca vardır yedeklerle falan, kolay değil. Yanda yediği simidi susamlarıyla bağırarak fışkırtan dayılar, ya allah bismillah diye bağıran ülkücüler, yaşa mustafa kemal paşa yaşa diye marş okuyan chpliler, milli iradeğ erdoğaaan diye bağıran akplileri düşün, hepsinin aynı anda bağırdığını düşün.
Burada ki çoğu yazarı anlamiyorum askerde usta birliğine yeni gittiğimde taburun icinde yanlis selam verdim diye bağzima sican bir tabur komutanı
Gördükten sonra bu Ada'mın tabi ki doğru selam vermesi lazım. Yok heyecan yapmışmıs ta yok bilmem ne.
adam halka selam vermiş
yani demişki benim üstüm sizsiniz. takıldığınız şeye bakın. sonra torkoyo nodon goloşomoyor.
er ve erbaşlar için bir gün boyunca ağaca selam vermek ile sonuçlanacak selâmdır.

bırak genelkurmay başkanı, bırak subay, bırak astsubay, seni asker yapanı sikeyim!
Bilenler bilir askerle polisin rütbesi arttıkça selam verebilme kabiliyeti gitgide azalır.

Eski emniyet müdürlerinden cerrah da düzgün selam veremeZdi. Hatta rahmetli gaffar okkan bile o meşhur fotoğrafında doğru düRüst selam veremiyordu.

Hatta Eski komutanlardan nejdet paşa da bir değişik selam veriyordu.
https://scontent-vie1-1.x...183c5eb67&oe=58596065
he la herşeyin en doğrusunu ak hırsızlılar bilir zaten

katakulliden çok iyi anladıkları için.

ne çok kripto-pkk lı varmış la burda.