1. 1.
  genelkurmay başkanı sıfatı taşıyan adamın ne duruşu, ne konuşması, ne karizması vs hiçbir özelliği ile askere benzememesi hadisesidir.

  iş bu entry içeriğinin bahsi geçen şahsın hükümeti yalaması ile alakası yoktur. adamda asker havası yok abi, yalan mı diyelim amk?
  5 -8 ... ecinni
 2. 2.
  hulusi akar adamın a koyar .

  şekil a çok net .
  2 -5 ... tiamat
 3. 3.
  gemisini yürütene kaptan denir .

  aciz aciz lafla peynir gemisini yürütmeye çabalayanlara da mal diyoruz biz .
  3 -2 ... tiamat
 4. 4.
  olayın bahsi geçen şahsın camiye gitmesi ya da inançlı olması ile alakası yok. zira kendisi camiye giden, namaz kılan tek tsk subayı değil. adamda asker karizması yok, ya da en fazla uzman çavuş havası var. subay olmaz bundan ama nasıl bir torpili varsa general olmuş. hayat çok acayip gerçekten.
  4 -2 ... ecinni
 5. 5.
  yan iş olarak nikah memurluğu yapmasının getirisi olan doğa olayıdır.

  hulusi akar ın hiç de askere benzememesi

  insanlarda kafa karışıklığı oluyor tabi. misal abd genel kurmay başkanı obama nın kızının nikahını kıydırıyor falan. enteresan işler bunlar..
  5 -1 ... mel mel bakan gibson
 6. 6.
  bir de hep sırtarıyor.
  2 ... ibni maymun
 7. 7.
  Bir kere sert ve uzun geniş yüzlü, geniş alınlı, kurmay sınıfında mutlaka olması gereken ucu sivri kemerli belirgin ve yüze hakim bir burun (sadece burundan bile anlaşılıyor) yine hakimiyet ve yönetici sınıfına işaret eden kıvrık geniş bir çene ve yüzle orantılı geniş bir ağız, dışa açılan eski tip büyük kulaklar (iletişim becerisi), bakışlar safi ve net (kararlılık işareti), kaş ile göz alına yüze ve biribirine mütenasip (mantık ve duyguların dengeli olduğunun alameti) ayrıca kaşlar hilal şeklinde uçları aşağı bakar vaziyette (yüksek derecede durum değerlendirmesi yapabilme ve en doğru kararı verebilme niteliği) yüzdeki yanak kısmı açıları göz ağız burun ile orantılı yine aynı şekilde geniş sağa sola tam bakar durumda ( sukunet ihtiyat temkin sabır ) işte bu özellikler tam bir askerde bir generalde olması gereken hususiyetlerdir. Ayrıca güler yüzlü, fakat gülüşünü inceleyin akıl ve zeka kokuyor. Bu da 15 temmuzda niye tuzağa düşmediğini gösteriyor zaten.

  Kusura bakmayın ama yüz anatomisi, bu adam (hulusi akar paşa), sanki asker (kurmay) olmak için doğmuş diye söylüyor. Fakat yine de benim favorim eski gen.kur. hilmi paşa, hilmi özkök. Esaslı, sıradışı bir asker.
  1 -1 ... royall stars
 8. 8.
  Faytoncu hulisi.
  Büyükadalı hulisi abi aynı ona benziyor.
  ismi de benzeyince aynı o olmuş.
  Sadece faytoncu hulisi nin boyu kısa.
  2 ... ozan oyunbozan