1. 8.
  Haşaşi denilen yağma ve suikast çetesinin yaşadığı alınamaz girilemez denilen dağların tepesinde ki Alamut kalesini hiç asker kaybetmeden alan Türk komutan...
  -1 ... davut51
 2. 6.
  kiros denen totoşu hoplatmıştır.
  1 ... ultra beyaz turk
 3. 5.
  1263 yılında müslüman altınorda hanı berke han tarafından terek ırmağı kenarında feci şekilde hoplatılmıştır. öyle ki savaşta altınorda ordusunun 40 ilhanlıların 80 bin kişi olduğu kaçan ilhanlı ordusunun askerlerinin büyük bölümünün ırmağın buzlarının kırılması sonucu boğulduğu belirtilir. ilhanlı ordusu bu savaşta deneyimli askerlerinin dörtte üçünü kaybetmiştir.

  Hulagu bu savaştan sonra aynı sah ismail'in durumuna düşmüş azerbaycan'ı altınorda suriye, filistin ve ırak'ı memluk'e birakmak zorunda kalmış. Elinde yanlız iran ve anadolu kalmıştır. iki sene içinde de üzüntü ve kederden 1265 de ölmüştür.

  Edit : terek savaşı iki moğol ordusunun savaşı gibi görünse de gerçekte altınorda ordusunun sadece okçuları ve berke'nin hassa askeri moğol'du. Altınorda ordusu nogay han ( bu han tarihin gördüğü subutay'dan sonra ki en hızlı ve teşkilatçı komutanıdır. Peçenek türküdür. Peçenek ve kıpçak türkleri bu handan dolayı bundan sonra nogaylar olarak anılmıştır ) ın kıpcak, Peçenek ve oğuz türklerine dayanıyordu.

  Altınorda nogay hanın müthiş stratejik dehası ile savaşı kazanmıştır. Ayrıca berke han nogay han gibi komutanlarına büyük değer verirken. Hulagu'nun sadece dedikodu yüzünden baycu noyan gibi bir komutanı ödürtmesi ilhanlı ordusunu tamanen yönetim zaafiyetine düşürmüştür.
  1 ... gokdelende kapici
 4. 4.
  son arap bükücü.
  1 ... saril yavrum ultimate package
 5. 4.
  sanılanın aksine Türk değil, Moğol'dur.
  ... ezio auditore da firenze
 6. 3.
  arapların amına koyan Türk'tür zamanında.
  3 -3 ... oteldeyim gelsene
 7. 2.
  Turkleri katletmeniz vaciptir diyen abbasi halifesine dansoz kiyafeti giydirip oynatmis ardindan da atlara cigneterek öldürmüş türk hukumdar.

  Bence halifeyi oldurdukten sonra araplara donup koyduk muu? Diye sormus bile olabilir.
  2 -1 ... ben bundy nin kirik kalbiyim
 8. 1.
  müslümanlarla nasil ilgilenilmesi gerektigini birinci elden gösteren ulu türk hani.

  Hulagü: Hadi müdür teslim ol amina koydum zaten ortaligin.
  Halife: Sehri allah korur, ben tüm müslümanlarin halifesiyim rerörerö
  Hulagü: Kaçma liseli
  1 -3 ... edgy laik boi