bugün

Eskiden olandır. Sağlıkta dönüşümle birlikte doktorluk mesleği itibarsızlaştırılmıştır ve her gün en az 1-2 tane şiddet haberi ulusal basına düşmekte. Hukuk mu? Ülkede sadece adı kaldı onun da...
artık her meslekte olduğu gibi bu mesleklerden insanların da içlerinden çok fazla sahtekar çıkmaya başlamıştır. bana göre mesleğe değil insana saygı gösterilir. ne kadar iyi doktor ya da avukat olursa olsun eşek olduktan sonra gözümde pul kadar değeri yoktur.
Karşılığında para alınan hiçbir şey kutsal değildir.
Doktorlar, hukukçular Vs. Yaptıkları işin karşılığını ücret olarak aldığından ekstradan bir saygı hakettiklerinide düşünmüyorum.
Doktor yüceltmesi sağlıkta şiddettin temeli. "az daha çalışsaydın da doktor olsaydın" diyip insanların büyük ötekinin üstünün çizili olduğunu görmesiyle oluşan kaygı doktorları dövmeye kadar ilerlemiyor değil.
Profesyonel olmak yani para karşılığı bir meslek icra etmek olarak ele alınınca bir kutsallığı yok bu nedenle saygı duymaya gerek de yok denmiş. Ben bu görüşe katılmıyorum. Hukuk fakültesini de tıp fakültesini de nasıl bitirilir iyi bilirim. memlekette milyonlarca mezunu olan işletme fakültesi mezunu biri ile kıyaslanamayacak kadar özveri gerektiren bir meslek doktorluk. Hukuk ise olması gerektiği haliyle adaletin tesisi için kelleyi koltuğa almayı gerektiren bir meslek. Almayan için o onu şerefsizliği.
Turkiyede yoktur. Daha gecen haftalarda bir doktorun basinda parke tasi kirildi bu ulkede.

Hangi saygi oluyor bu?
yok filan diyenin ağzına vururum. avm ye savcı bi arkadaşla girerken kimliği fbi gibi göstermesi yetiyor. doktor desen maaşı almış gidiyor. saygı olmasa da olur. saygı zorla duyulacak bi şey değil kazanılır.
az olmalıdır. yahu biri yalancı biri duygusuz ne saygınlığı. böyle saygınlık mı olur.
Türkiyede olmaması gerekir. Nerde hava atma derdinde boş beleş gerzek tip varsa bu bölümleri okudu. Vatana millete zerre katkıları da yok ve olamaz.
görsel