1. 1.
  ulan arkadaş hukukun tm den olması zaten saçmalık.adamın biri de çıkmış demiş ki sayısaldan olmalı.hey allahım sabır.hukukta önemli olan ağzın iyi laf yapabilmesi ve ikna kabiliyetidir.iyi konuşan iyi söz söyleyebilen sosyalitesi güçlü olan insanların olduğu bölümden okunmalıdır mantıklı olursak.yani en mantıklı olanı hukukun sözelden öğrenci almasıdır.
  2 ... manchesterli maho aga
 2. 2.
  bundan daha büyük bir aptallık vardır; hukuk okuyunca n'oluyor.
  -1 ... altarin oglu tarkan mi
 3. 2.
  Hukuk analitik düşünebilme mantık yürütebilme olayları kavramayı ve yorumlamayı gerektirir.

  Ezber yaparak hukukçu olunmaz. Failatün failün ya da dağların paralel olmasıyla olacak bişey değil yani bu.

  Biraz mantık bolca dil bilgisi ve analitik düşünme yetisi. Bu kadar basit.

  Matematik hukuk için bu işe yarıyor.
  3 -4 ... romeosuzjuliet
 4. 3.
  Tarih cografya bilmeyen birine hukuk sözelle alacak deseler adam 6-8 ayda sözelden derece yapar.

  Maksat sıralama olduğu için sözel degil.
  -1 ... the rus
 5. 4.
  Hukuk bir zamanlar sözel bölümüydü, bilenler vardır.
  Sonra eşit ağırlık seçenlerin sözel seçenlere göre daha vasıflı oldukları kanaati ile Türkçe-matematik alanına kaydırıldı. Bunu da dekanlıklar istedi. Sayısal seçen okumak isteyen adam, ea tercih eden orta şeker, sözel ise boş beleş mantığından hareket edildi. Şimdi de bu devam ediyor.

  Ve evet, bu tür bölümlerin eşit ağırlık altında olması yanlıştır. Pdr okuyacak adam da tm’de. Sanki türevi ne yapacaksa.
  2 ... odysseus
 6. 5.
  yani bu dünyada hüküm süren tüm memleketler aptal da, biz hukukçumuzu analitik zeka sahipleri arasından seçiyoruz değil mi?

  sınav kağıdı başında integral hesaplamakla analitik zekanın ne alakası var?

  tutturmuşsunuz ama analitik, bok analitik.

  fonksiyon, limit-türev-integral üçlüsü olan müfredatta sınavlara hesap makinesi ile girilemiyor ise analitik zeka falan ölçülmüyor demektir.
  kaldı ki analitik zeka nedir, nasıl ölçülür sorusunun net bir cevabını kimse verebilmiş değil. çoklu zeka kuramları bilmem neler gırla gidiyor.

  adam çok iyi türev hesabı yapıyor diye herhangi 2 olay arasında bağlantı kuracak gibi bir varsayımı hangi uzvunuzdan çıkarıyorsunuz?

  çok başarılı mühendisler var 2 kelimeyi bir araya getiremiyor. ya da asosyal, hayat tecrübesi sıfır. bu adamların analitik zekaları yok mu? yoksa bu işi nasıl yapıyorlar.

  dünyanın her yerinde kabul gören, öğrencileri temel matematik bakımından sınamaktır. tamamen somut hayatın içindeki bir alanı ileri seviye soyut matematik becerisi ile sınamak bizim gibi ülkelerin işidir.

  edit: yanlış anlaşılmasın. ben zaten fakülteyi bitirip mesleği elime aldım.
  2 -1 ... raduyev