1. 1.
  şimdi sen diyorsun ya şeriat başkalarının yaşamını etkiler onların hayatı için tehlikedir vs. peki güzel kardeşim hukuk kurallarına bakarsan eğer dayatılan şeyler yok mudur. hukuk kuralları hakikatten gelen kurallar mıdır ?

  hukuk kurallarını kim koymuştur ve ben tek başıma bir birey olarak neden hukuk kurallarına uymak zorundayımdır ?

  islama inananların inançlarını tanrıya dayandırabilmelerinin de mümkünatı yoktur. o da ayrı konudur lakin şeriatla hukuk kuralları arasında bir fark yoktur. ikisi de dayatır. ikisi de insan üstü değildir. ikisi de tekil olan bireye baskıdır.

  burada mesele kaostan kaçıştır. kaostan kaçarsan topluma sığınırsın tanrıya sığınırsın hukuğa sığınırsın bilime sığınırsın felsefeye sığınırsın vs

  demek istediğim bazıları diyor ki neymiş şeriat kendisinden olmayanlar için tehlikeymiş. e be yarrak kafası senin hukuk kuralların tanrının kuralları yani hakikat olmadığı halde (islam da değildir sadece müslümanlar buna inanırlar ama bilenin bilmeyene nasıl kavuşabileceğini açıklayamazlar) bireyi normal değil sapık diyerek yaftalayıp hapislere tıkmıyor mu ?

  hukuk yapınca iyi islam yapınca kötü mü ?
  ... ataturku hic sevmiyorum
 2. 2.
  şeriat daha sert ve belirli bir kesimin üstünlüğü içindir ayrıca keyfi olarak uygulanır, tam da günümüzde hukukun geldiği nokta gibi. Hiç kimse alınmasın şeriat gerçekten de yandaşları korur ayrıca erkekleri yüceltip kadınları yerer. ikisi de insan icadıdır dediğiniz doğru bu arada
  1 ... dilanbozkurt
 3. 3.
  Şeriat de islam hukuku olduğundan ötürü elma vs elmadır.
  3 -1 ... alyssum