1. 1.
    biraz düşünülünce katılmak gereken fikir. yani sağlık için ve hak arama mücadelesi için uzmanlaşmış kimselere ihtiyaç var da,geri kalanlara ne gerek var ? doğa öncesi hayatta bu iki bilimden başka neyi ararız ? mesela bir roma'da. şifayı al davanı gör gerisi tipik aile hayatı. misler gibi.

edit:oylamalardan anladığım kadarıyla sözlükte hukuk ve tıp okuyanlar diğer bölümlerle hemen hemen eşit sayıda. memnun oldum.
    9 -35 ... nedenolmasin
    #23461104 :)
  2. 2.
    tıp biraz önemli olabilir, gelişmesi için daha binlerce yıl gerekli. ama hukuk konusunda aynı şeyi söyleyemem. hukuk fakülteleri hemen kapatılmalıdır. gereksiz.
    4 -4 ... yazardim bir zamanlar
    #23461136 :)
  3. 3.
    gelişimi binlerce yıllık serüvene dayanan hukukun da içine atılmak istendiği israf bölümler. bir parça roma hukuku iyi gelecektir. on iki levha kanunları'nı da mı duymadın ?
    2 -2 ... nedenolmasin
    #23461143 :)
  4. 4.
    Hukuk ve tıp okuyacak elemanlara temel matematık, turkce bılgılerını kım verecek, bunu yapacak kısıler nasıl yetisecek, ogretmenlık olmazsa olmaz dıye dusundurmus onermedir.
    Not: 1. Derece akrabam hukukcu ve tıpcılar var. Kotuleme amaclı degil. Ayrıca ogretmen cocuguyum.
    5 ... izmirparisucagi
    #23461316 :)
  5. 5.
    (bkz: avukatın hak aradığını sanmak)

Bundan 10 sene sonra okadar cok avukat olacak ki amele mesleğe dönecek. Bence artık en israf bölüm hukuk.
    6 -2 ... ariel shaham
    #23461349 :)
  6. 6.
    dar görüşlü bir açıköğretim fakültesi öğrencisi beyandır.
    5 -2 ... yedi renkli not defteri
    #23461359 :)
  7. 7.
    avukatlığın amele mesleği olacağını hisseden kahinleri gösteren hakikat. sanırım astroloji okumanın yan etkileri.
    6 -4 ... nedenolmasin
    #23461372 :)
  8. 8.
    Yanlış bir onermedir. Sokakta carsida pazarda dergahta mescitte halde avm de ya da genelevde calisanlarin hepsi hukukcu veya doktor olsa ne olurdu.
    ... komnen
    #23461387 :)
  9. 9.
    Hindistanın sömürge olarak kalmasının, beyin göçünün, türkiyeden bilim adamı çıkmamasının nedenidir.
    ... captain nemo
    #23461401 :)
  10. 10.
    tipcilarin ellerinden tüm tetkik için kullandıkları aletleri, hukukcularin ellerinden de matbaa da basılmış kitaplarını alacaksın, surunsunler de anlasınlar mühendislerin değerini.
    4 ... dibi dibi rek
    #23461408 :)