1. 1.
  bana göre hukuk okuyan kişi ,istisnasız hepsi egoisttir. büyük bir çoğunluğu ise aşağılık komplekslidir. daha 18 yaşında çocuksun 1.sınıftasın ''ben bir hukukçu olarak'' diye cümleye başlamak nedir ? bu kızlarımızın tamamı twitter'ında, instagram'ında ''hukuk'' okuduğunu yazar.bu gözler 1.sınıf hukuk okuyan kızın adının başına ''av.'' eklediğini bile gördü, hatta bazıları gözünüze sokar. dünya'nın en iyi yerinde dünya'nın en iyi işini yapacaklarını sanıyorlar sanırım. çok enteresan bi şekilde tıpçılar da, diş hekimi okuyanlarda veya diğerlerinde böyle bi durum yok..sınıftaki artistliği, eğer aklı başında biriyse 4.sınıfta sona erer. stajda ofisboy olarak çalışır, sağa-sola evrak falan götürür, fotokopi falan çekmeye gönderilir, mesleğin ilk yıllarında ise zaten başını kaldıramaz işten güçten..

  bunun istisnası ise babadan zengin, belirli bir yıl boyunca okula yatırdığı para karşılığında diploma alanlardır. erkek/kadın zaten kasmadan mezun olunca stajda da mesleğin ilk yıllarında da havasından geçilmiyor. sanırsın adam kırk yıllık avukat-hukukçu, halbuki baksan babasının parası olmasa değil fakülteyi bitirmek önünden bile geçemez.

  geçenlerde ikinci sınıf hukuk okuyan kızımızın da bulunduğu bir ortamda işçi - işverenle ilgili bir olay hakkında muhabbet açıldı. "ya ben bir hukukçu gözüyle bakarak söylüyorum" diye başladı lafa. lan ne hukukçu gözü? daha genel bilgileri almaya yeni başlamışsın, hak düşürücü süre ile zaman aşımı arasındaki farkı bilmiyorsun gelmiş iş hukukuyla ilgili ahkam kesiyorsun.

  zaten bunların yapacağı savunma ''müvekkilim öyle birisi değil hakim bey'' aferin. çok güzel..
  5 -6 ... memeyler
 2. 2.
  hukuk okumak, gelecekte başkalarının hakkını savunabilmek için eğitim görmek bence muhteşem bir şeydir.
  fakat hukuk öğrencisi dediğin vakur, terbiyeli, dürüst, ideallere sahip, okuyan, öğrenen bir birey olmalıdır.

  böyle bir hukuk öğrencisi, gerçek bir öğrencidir. yoksa sosyal medya hesaplarında hukuk okuduğunu beyan ederek veya arkadaş sohbetlerinde hukuk okuduğundan dem vurup hava atmaya kalkarak hukukçu olunmaz.
  5 -1 ... junxer
 3. 3.
  yoğurt bol ne de olsa.
  -1 ... ibni maymun
 4. 4.
  Kedi uzanamadigi cigere mundar der. Kibirli egoist değiller Kızkardeşimde avukat ruhsatını bu perşembe aldı biçok arkadasiyla da tanîştım. Hepsi dertli asgari ücretle ise başlayacaklar nerdeyse. piyasa bu kadar değer veriyor malesef onca emeğe. TR de avukatlık ogretmenlik gibi pekçok değerli mesleğin içi boşaltıldı.
  1 -2 ... mirage3