bugün

gece gece aşırı moralimi bozan bir mesaj almışımdır az önce, bir yazar tanesi “ hukukun önü kapandı haberin olsun ben bunu bıraktım bünün için” demiş falan fistan.

Kendisine okulu bırakarak kendi önünü kapadığını ilettim, bana göre işini seven insan severek yapar Ve başarılı olur, ön plana çıkarır kendisini.

Severek okuduğum bölüme böyle denilmesi gece gece bayağı üzdü. sanki unutulmuş bir köşede işletme okuyorum gibi ki onu bile iyi bir üniversitede okumak ayrıcalık.
Her halde boşta kalmak demektir. Okumaya devam edin. Meslektaş oluruz.
Her meslek farklı özelliklere sahip. Avukat olmak sadece hukuk bilgisi ile ilgili değil. Sonuçta işiniz insanla ve size gelen insanlar size geldiklerinde psikolojik olarak stabil durumda değiller.

Bunu söylerken "bizim bilmem nerede arsa vardı imarlı diye aldık." tarzı müşterileri anlatmıyorum. Hukuk biraz esnaflık da gerektiriyor. Hukuk bilmeyen insanlar duygusal olarak tepki veriyor ve kendilerine yapılanın cezasının idam olması gerektiğine kadar işi abartabiliyor.

Sizin bilginizi kullanan insanlar aman canım sen de bir şey mi yaptın diyerek vekalet ücretini vermemek ya da düşürmek istiyor.

Hukuk okumayı bırakacaksanız ve sebep bu tip insan ilişkileri ise tamam. Bunu bir noktaya kadar anlamak mümkün.

Bir de sevmediğiniz meslekte başarılı olamazsınız. Ben sabahın 4unde hukuk sınavına çalışıyorum şu an ve mutsuz değilim. Bir ömür bunu yapmak ister misiniz bunu düşünün çünkü sürekli okumak zorundasınız. Bakkal dükkanı gibi kepenk kapatınca olmuyor. Eve de gelsen beyin durmuyor.
Tamam okursam bırakmam denilesi uyarı.
Arz talepten ve suyunun çıkarılmasından dolayı değerinde, getirilerinde diğer tüm bölümler gibi düşüş olmuştur, olacaktır lakin düzgün bir üniversitede düzgünce çalışan düzgün insanlara pek etki etmeyecektir.
güncel Önemli Başlıklar