1. 1.
  işyerinde oldukça zor bir gün geçirmiş olan (a), evine dönerken yoğun trafikte önüne geçmeye kalkan ticari araç sürücüsü (b)ye kafasını camdan çıkartarak ve herkesin duyabileceği bir biçimde bağırarak küfür eder. bu küfürü içine sindiremeyen (b) koltuğun altındaki levyeyi kaparak dışarı çıkıp (a)'yı dövmeye başlar. canı yanan (a) da torpido gözünde saklı ruhsatsız tabancasını alarak (b)ye üç el ateş ederse de isabet ettiremez. Kurşunlardan birisi yolda yürümekte olan (c)nin dizkapağına çarparak parçalar. diğeri kurşun ise bir aracın yakıt deposunu delerek aracın yanmasına neden olur. Bu esnada ticari araçta yolcu olarak bulunan (d) kargaşayı fırsat bilerek şöför (b)nin günlük hasılatının içinde bulunduğu çantayı alıp kaçmak isterse de olayı izlemek için toplananların görmesi sonucu yakalanır. Bu sırada balkondan olayı seyretmekte olan emekli memur (e) "allah belanızı versin, hergün kavga, hergün kavga...yeter artık, canımızdan bezdik vallahi" diyerek elindeki saksıyı (a)nın kafasına atar. saksı kafasına isabet eden ve olduğu yere yığılan (a) hemen hastahaneye kaldırılır ancak, burada, çarpma sonucunda kör kalmış olduğunu öğrenir...

  diyerek devam eden yaklaşık bir yarım sayfanın sonunda, anlatılan olayların tahlili, konu buradaki gibi ceza hukukuysa suçların tasnifi ve tanımlaması, örnek olaydaki kişilerin sorumluluk dereceleri vb konularda yanıtların istendiği insanı yaşamından bezdiren sorular manzumesi...

  Not: üçüncü kurşun da elbette biryerlere gitmiştir ancak olayda bununla ilgili detay mevcut olmadığından akibeti ve neden olduğu olaylar -ne yazık ki-bilinmemektedir.
  8 ... selim ışık
 2. 2.
  medeni hukuk ve ceza hukuku sınavlarında bildiğiniz ve planlayabileceğiniz en büyük entrikalardan daha karmaşık ve saçma hallerde karşınıza gelen sorulardır.. yüreğiniz dayanıp da soruyu okumayı bitirdikten sonra deriiin bir nefes alıp vakit kaybetmeden yazmaya başlamanız makbuldür..
  1 ... canzone arrabbiata
 3. 3.
  okudukça "n'oluyo lan burada" dedirten, hukukun dolambaçlı yollarında ilerlediğinizi fazlasıyla hissettiren, oldukça dikkatli şekilde okunması gereken -ki aksi takdirde "ulan ne güzel cevapladım" diyerek çıktığınız sınavın elinizde patlamasına yol açar- sorular bütünüdür. karmaşıklığın boyutu, verilen sınav süreleri ile de kesitirilebilir. finaller ve bütünlemeler kesinlikle iki saatin altına düşmezler.
  2 ... evren
 4. 4.
  sınav kağıdının öğrencinin önüne gelmesi ile
  fenalık geçirme ihtimalini arttın,
  soruları top yapıp hocaya monte etme isteği uyandıran,
  anlatılmak istenler için zamanın asla yetmediği sorulardır. *
  2 ... jansery
 5. 5.
  ozellıkle sonu "eger magdur sıze basvurmus olsaydı" ve "hakım olsaydınız ne yonde karar verırdınız gerekcelı olarak yazınız" seklınde gelen sorularda affalamanız ve cevaba ne sekılde baslayacagınızı dusunmenız kacınılmaz bır hukuk fakultesı ogrencısı sınav gelenegıdır.
  3 ... gameguru
 6. 6.
  ortalama bir öğrencinin verdiği cevapları baz alırsak cevaplarının en az 5'te biri uzunluktadır. ne demek oluyor bu? hoca 1 koyuyor 5 alıyor. ancak iş değerlendirmeye geldiğinde 1 koyup 5 aldığı kağıda genellikle 45 verirler.
  3 ... eurasian
 7. 7.
  soru on puan ise en az on puan alınabilecek sorulardır.bu soruların çözümünde izlenebilecek iki yol veya daha fazla yol yoktur.bir yol vardır.o da ezberdir.
  1 -2 ... nomadsoul
 8. 8.
  sayfalarca cevapları olan sorulardır. tabi yazdığınız uzun cümleler sorunun cevabı mıdır orası tartışılır.
  1 ... sunce
 9. 9.
  http://www.iha.com.tr/hab...spx?nid=129295&cid=11
  1 ... barnabas
 10. 10.
  sadece hukuk fakültesinde değil iibf öğrencileri içinde geçerli durumdur. (bkz: hukuk dersleri demek daha doğru)
  ... mustor