1. 1.
    anayasa değişirken, ülkede hukuk sahte delillerle, davalarla katledilirken tek kelime edememiş fakültelerin halidir.

buralarda öğrencilere nasıl düzgün eğitim verileceği de şüphelidir.
    3 -2 ... system error
  2. 2.
    Ülkede hukukçu olmamasından kaynaklanır.

Galatasaray hukuk'u basıp,

"dördünüz bir sürmeli etmezsiniz,
    Artık racon bitmiştir."

Diyip masaya anayasa bırakıp çıkasım var.

Adamlık mücadelesi veren herkese selam olsun.
    Eed.
    3 ... sek sek sekerek ismail
  3. 3.
    Bir iki fakültenin anayasa profesörünün yazılarını okudum ben o kadar.

Onun dışında Türkiye'de zaten öyle kaç tane çok sağlam profesör sayabiliyorsunuz ki. Türkiye'de önemli öğretim üyesi sayısı çok çok düşük.
    3 -1 ... keyf kahyasi
  4. 4.
    bütün üniversitelerin bütün bölümlerinin sessiz kalması.

hukuk, ekonomi, iktisat, iletişim.

önceden tabip odası, barolar, eczacılar derneği, iş adamları derneği birileri bir şeyler söylerdi.

şimdi bırak konuşmayı düşünmüyorlar gibi.

hukuk fakültelerinde hocalar inanmadıkları, savunmadıkları belki savunamadıkları konuları öğrencilerin gözüne bakarak nasıl anlatabiliyorlar?

kürsüde anlattığını yapmayan hocalara öğrencileri saygılarını, güvenlerini nasıl sürdürebilirler?

yaptığı işe inanan insanların yetişmesi için öğretenlerin sağlam durması gerekir.

sus sus nereye kadar devam edecek bu ?

nemlenen duvar yıkılıyor, gamlanan insan ölüyor.
    2 -1 ... nanautzin
  5. 5.
    iyi ki, hukuk okumuyorum dedirtiyor.

Rezilliktir.
    ... muhendis tarihci
  6. 6.
    Korkudan konuşamaması diye bişey söz konusu değildir. Hukukçu dediğin insan arkasına hukuku aldığı sürece hiç bişeyden korkmaz, korkmamalıdır. Korkuyorsa zaten bu kimliğe ve nosyona sahip değildir.

Ülkemizde bugün hukuk fakültelerine ve öğretim üyelerine bakacak olursak, konuşuyorlar fikirlerini açıkça dile getiriyorlar. Evet. Ama medyanın denetim altında olduğu bir ülkede birisi çıkıp hükümet karşıtı söylemde bulunduğunda etki alanı genişliği ne kadar olur, ne kadar duyulur tartışılır. Ha bi şekilde sesi çıkmışsa da ohal dönemindeyiz, bi khk çıkarılır çok mu zor? (bkz: Prof ibrahim Kaboğlu)
    -2 ... hayatkimeguzel