1. 1.
  4 yıllık eğitim sonucunda avukat olabilmesi için sınavı girmesi gereken öğrenci çeşidi.
  3 -3 ... laedri
 2. 2.
  canından bezdirilmiş öğrenci modeli.4 yılın sonunda gözlüklenmesi muhtemel öğrenci.
  ... ciddik kusu
 3. 3.
  fakültesinden diploma alıp da mezun olmakla öğrencilikten kurtulamayacak kişidir, çünkü ne okulda sınavlarda cevapladığı tonlarca bilgi iş hayatı sırasında aklında kalacaktır, ne zaten pratik hayatta karşılaşacağı meselelerin hepsine ilişkin eğitimi fakültesinde alabilmiştir ne de yürürlükteki mevzuat ve içtihat sabit kalamamaktadır; dolayısıyla hukukçu kişi, bu sektörden para kazanma niyetinde oldukça "hukuk öğrencisi" sıfatını taşımakla yükümlüdür.
  1 ... schenardi
 4. 4.
  en korkutucu örneği ted bundy' dir.
  1 ... legend of the stranger
 5. 5.
  en popüleri galatasaray'lı olanıdır. *
  1 -2 ... indoor rain
 6. 6.
  geçmek için sadece notlara ihtiyacı olan, bunun haricinde kendini geliştirmek istiyorsa bol bol okuması gereken öğrencidir. aşırı sosyal olanı derslerde felakettir, asosyal olanı zaten kafayı sıyırmak üzeredir. bunun ortası var mıdır? tabikide vardır. gezip tozup sınav zamanı çok iyi notlar bulan ve çan yapan sıkça zeki arkadaşlarımız orta kategoride değerlendirilmektedir. *
  2 ... yazmam yok benim
 7. 7.
  kemal kerinçsiz gibi olmalarını istemediğimiz öğrencilerdir..
  2 ... beholderr
 8. 8.
  kemal kerıncsız den Osman Baydemir e genıs bır alan ıcınde cesıtlenebılen ogrencılerıdır.
  okuldan mezun olmakla adam yada hukukcu olunmadıgına guzel orneklerdır bunlar.
  1 ... gameguru
 9. 9.
  final zamanlarında ağlama nöbetlerine tutulan, sosyal hayattan kendisini acele soyutlaması gereken, fotokopicilere parayı kaptırmış, gözü yaşlı ve mayıs ayının ortalarına doğru aynaya bakmaktan nefret eden insan modelidir. mesleğini yapmamayı düşünmeye başlaması normaldir. okulun bitmesine bir ay kala bu fakültede ne işi olduğunu sorgulamaya başlar. ayrıca korkmayın ısırmaz.
  3 ... ciddik kusu
 10. 10.
  eğer daha 1.sınıfsa

  lise bitmiş, üniversiteye başlanmıştır.''nereyi kazandın?''diye soranlara gururla''hukuk''denir ve bunu duyanın gözlerindeki takdir dolu bakışlar kişide ''heyt be, iyi yer kazanmışım değil mi?''duygusu uyandırır. işte bu duyguyu en yoğun yaşayan öğrencidir 1.sınıf hukuk öğrencisi. ilerleyen yıllarda etkisi azalarak devam eder.

  okulun ilk günü, karşısında ilk gün geleneğine uyan cüppeli hocalar görünce nerede olduğunu daha iyi idrak eder.

  ''ben sizin seviyenize inemem, siz benim seviyeme çıkacaksınız.''yaklaşımını şiar edinen hocaların anlattığı dersten pek bir şey anlamaz. zira hocalar hukuk terimleriyle konuşur, ayrıca arada da güncel olaylara hukuki bakış açısıyla değerlendirmelerde bulunurlar. fakat koca bir yıl öss için çalışan öğrencimiz, son bir yıldaki gündemden epey uzak kalmıştır, pek bilmezki o öss ye çalışırken yurtta ve dünyada neler olmuş.vel hasılı kelam dersi anlamaz. üzülür. hocalara söylenir.

  sınav vakti nereye, nasıl çalışacağını tam kestiremez. arkadaşlarından ( tabi eğer arkadaşı varsa) yardım isteyebilir. arkadaşı varsa dedim çünkü asgari 100 kişilik bir ortamda hemencecik herkesle kaynaşabilemez.

  anayasa hukuku çok ağır gelir.
  roma hukuku sıkar, bayar, bunaltır.
  medeni hukuk dersini nispeten zevkli bulur.

  ilk senesi olmasının verdiği heyecanla dersleri aksatmamaya dikkat eder. durak copy ve türevlerinin varlığından haberdar olunca ders dinleme işini biraz gevşetebilir.

  ders kitaplarını yanında taşımaktan onur duyar. zira yolda, otobüste pek şık, pek havalı bir görünüm katar kendisine.

  sınav sonuçları çoğu zaman istediği gibi gelmez. bu onun moralini bozar, üzülür.lisede 100 değil de 90 aldığı için ağlayan bir gıcık olsa bile artık 50 alınca ellerini semaya açarak şükreder.

  en nihayetinde sene bittiğinde, öss ye girecek yeni neslin:
  -hukuk zor mu?
  -bütün kanunları biliyor musun?
  -maddeleri ezberliyor musunuz?
  -o kitabın hepsini mi okuyorsun?...ve sair sorularına muhatap olur.
  11 ... muhabirkedi