1. 1.
  Düşük olduğu için zamanında tercih etmediğim bölümdür.

  ilber ortaylı hukuk eğitimi için abd menşeli bir fikri savunuyor, gayet de mantıklı. hoca diyor ki "lisans eğitimi hukuk okuyabilmek için ön şart olmalı". evet hukuk kendi başına bir lisans programı olmamalı diyor. önce gidip tarih, felsefe, edebiyat, sosyoloji gibi bir lisans programından diploma alacaksın ki hukukta kariyer yapabilesin.
  çünkü olmuyor. bizim hakimimizin savcımızın dahi varoş olmadığının garantisi yok. cahil adam allah yetkileriyle donanıp cübbe giyiyor.
  toplumun kafa yapısı bakımından en kaymak tabakası olması gereken insanları (masonlar) hukukçulardan çıkmalı mesela ama bizde ismi lazım değil anayasa hukukçuları çobandan farksız, mantık hatasına safsataya bulaşmadan fikir üretemiyorlar resmen. ben yol kesip trafikte düğün konvoyuna ayar veren savcı adayı gördüm. işler çok yanlış gidiyor. icabında enlemesine yol kesip en avam dille konuşabiliyorlar. akp ile de ilgisi yok. sığırları sisteme dahil etme bu ülkenin mayasında var akp tüy dikti sadece.
  sözlükte nice vasıfsız avukat olduğunu iddia ediyor. adamların entry profilleri futbol muhabbeti ağırlıklı, imlaları facia, kafa yapıları leş.
  falanca aşiretin liderinin yaramaz piçi, falanca zenginin fırlama oğlu, bilmem hangi ilin tanınmış iş adamlarının cahil veledi hukuk vs okuyor, şahken şahbaz oluyor. bokun üstüne tüy dikiyorlar, türkiye aklıselimi de kepaze ediyor.
  3 -2 ... premium sozluk hesabi
 2. 2.
  Ulan bu ülkede yüksek lisans eğitimi bile torpilli. Burhan kuzu'nun anayasa profesörü diye anıldığı ülkede hukuk eğitimi için lisans diploması istesen ne değişecek?
  -1 ... sadaeke