1. 1.
  Mesleklerinden ileri gelir. Yaptıkları iş kutsaldır. Kişilikleri değil meslekleri saygıdeğerdir.

  Birisi adaleti tesis etmeye çalışır, diğeri insanları tedavi etmeye çalışır.

  Edit: Türkiye şartlarında düşünmek var, dünya şartlarında düşünmek var. Sığlık başka tabi.
  3 -4 ... yahigewrovski
 2. 2.
  Hor görülürler ve küfür yerler. Saygın olanı diğer mesleklere göre çok çok az bulunur. Çünkü bu bölümlere gidilmesinin ana sebebi iş ve paradır.
  1 ... uzaykedisi
 3. 3.
  Eskiden olandır. Sağlıkta dönüşümle birlikte doktorluk mesleği itibarsızlaştırılmıştır ve her gün en az 1-2 tane şiddet haberi ulusal basına düşmekte. Hukuk mu? Ülkede sadece adı kaldı onun da...
  1 -1 ... trouble
 4. 4.
  En son öğretmenlik kutsal mı tartışması yapıyorduk biz.

  Bekleyin birkaç sene sonra onları da tartışırız. Sahi öğretmenlik kutsal mıydı hadi bunu konuşalım.
  1 ... keyf kahyasi
 5. 5.
  artık her meslekte olduğu gibi bu mesleklerden insanların da içlerinden çok fazla sahtekar çıkmaya başlamıştır. bana göre mesleğe değil insana saygı gösterilir. ne kadar iyi doktor ya da avukat olursa olsun eşek olduktan sonra gözümde pul kadar değeri yoktur.
  3 ... uykusuz baykus
 6. 6.
  Mühendizlerin saygınlığından çok daha fazladır.
  ... kudurtanbazlama
 7. 7.
  ikisi de kalmadı.artık müteahhitler saygınlık görüyor.
  2 ... penald
 8. 8.
  Karşılığında para alınan hiçbir şey kutsal değildir.
  Doktorlar, hukukçular Vs. Yaptıkları işin karşılığını ücret olarak aldığından ekstradan bir saygı hakettiklerinide düşünmüyorum.
  1 -1 ... dinsiz kitapsiz kafir
 9. 9.
  Doktor yüceltmesi sağlıkta şiddettin temeli. "az daha çalışsaydın da doktor olsaydın" diyip insanların büyük ötekinin üstünün çizili olduğunu görmesiyle oluşan kaygı doktorları dövmeye kadar ilerlemiyor değil.
  2 ... mrtrhn
 10. 10.
  Profesyonel olmak yani para karşılığı bir meslek icra etmek olarak ele alınınca bir kutsallığı yok bu nedenle saygı duymaya gerek de yok denmiş. Ben bu görüşe katılmıyorum. Hukuk fakültesini de tıp fakültesini de nasıl bitirilir iyi bilirim. memlekette milyonlarca mezunu olan işletme fakültesi mezunu biri ile kıyaslanamayacak kadar özveri gerektiren bir meslek doktorluk. Hukuk ise olması gerektiği haliyle adaletin tesisi için kelleyi koltuğa almayı gerektiren bir meslek. Almayan için o onu şerefsizliği.
  ... sassanach