1. 1.
    evet arkadaşlar. 5 yıldır yazarlık yaptığım sözlükten ayrılma zamanı gelmiştir. sebebi de çaylaklığımız 2 gün daha uzatılması. hem de haksızca. olayı özet geçiyorum;

6 temmuz 2019 tarihinde çaylak oldum. sebebi de " sürekli aynı soru kalıbını kullandığım" için. bunda problem yok. format neyse onu uygulamış yetkililer. ben çaylak olunca da bazı yazarlar nick altıma 6 temmuz tarihinde entry girmiş. yani bu entryler 6 temmuzda çaylak oluşumun kanıtı. işte entryler;

(#41798382)

(#41798446)

devam edelim. şimi ben 6 temmuzda çaylak oldum ama iki üç saat geçmesine rağmen çaylaklık nedenim belirtilmemişti. ben de bir derdim var a yazayım. kaç gün çaylak olduğumu öğrenirim dedim. mesajı yazıp gönderdiğimde 9 temmuz 2019 a kadar bir derdim var uygulamasını kullanamazsınız gibisinden bir uyarı geldi. yani çaylaklığım 6 temmuzla 9 temmuz arasıymış.

aradan 2 gün geçti. yani 8 temmuza geldiğimde nihayet zahmet edip çaylaklık sebebimi ve süresini girmişler. yalnız bir terslik vardı. çaylaklık başlangıç tarihi 6 temmuz değil 8 temmuz gözüküyordu. bitişi ise 11 temmuz yani bugün. görseli ekliyorum:

hubel in sözlüğe vedası

gördüğünüz gibi 2 gün fazladan çaylak yapıldım. bu sebeplerden ötürü sözlük hesabımı silme kararı aldım. haksızlığa gelemeyen biriyim.

herkese iyi günler diler, sözlükte güzel vakit geçirmenizi temenni ederim.
    11 -11 ... hubel
  2. 2.
    nik altına yazması gereken giriyi özel başlık açarak komik duruma düşen beş yılda formatı öğrenememiş cahil yazarın vedasıdır. evet..
    15 -10 ... payback
  3. 3.
    Oha gerçekten gitmiş lan. 2 gün için 5 yıllık hesap mı silinir olm? Ne haksızlıklar yaşadık da şu alem-i lügatta varlığımızı muhafaza ettik biz, 2 gün ne ki? Uludağ sözlük en aklı başında yazarlarından birini daha kaybetti.

Yalnız geri gelmeyeceğini söylememiş. Come back yapınca bi çay ısmarlarım.
    5 -6 ... yazar x
  4. 4.
    By By hubby, özlemeyeceğim ne yalan söyleyeyim.
    7 -2 ... toujours pur
  5. 5.
    sahibinin bile ziklemediği sözlükte 2 gün çaylak uzatılmış diye küsüp gitmek.

yolun açık olsun.
    hayatta bu kadar alıngan olursan, kimze sallamaz yalnız, ha gitmek istiyorsan silin git.

neyse eyv.
    13 -4 ... antik kilise sarapcisi
  6. 6.
    Vay anam vay neler dönmüş serhat ya.
    ikna etmeye bile fırsat kalmadan silinmiş gitmiş.
    işte gerçek kararlılık bu.
    Neyse geri geleceğinden eminim.
    3 -3 ... bordo siyah ruhlu hatun
  7. 7.
    Çok ilginç kafalar görüyorum ben bu Sözlükte.

Adam uludağ sözlük gibi bir yerde adalet bekliyor ve üstüne üstlük 2 gün daha çaylağım uzatıldı diye sözlük hesabını falan siliyor. Nasıl kafalar yaşıyorsunuz neden bu kadar ciddiye alıyosunuz be.

Uludağ sözlüğe 2016- 2018 arası hiç bakmadım bile mesela. Dandik bir sözlük yüzünden Alınganlık yapmayın.
    7 -7 ... hepbirsonbahar
  8. 8.
    üzüldüm tabii ama gidişi de abartı bir tepkiydi..
    sitesahibi'nin içip içip ağladığını sanmıyorum.
    2 -1 ... yosemite sam
  9. 9.
    Beyazlı tenli kadınların gözleri yaşlı kalmıştır.
    1 -5 ... bluevlve
  10. 10.
    hubel'i tanımam ama ara ara entrylerine denk gelirdim, düzgün, mantıklı ve rasyonel tespitlerde bulunurdu.
    adaletin azı çoğu olmaz. düz bir çizgidir, esnetilemez.
    nasıl ki hırsızlığın biri de bir bini de birse, bu olayda da hubel'in başına gelen kabul edilemez. çaylaklık 3 günse 3 gündür. 4. güne sarkamaz.
    tahminlerime göre gitmesinin en büyük sebeplerinden biri; bu sözlüğe verdiği emeğin karşılığını alamadığını ve hakkının yendiğinin düşüncesidir, sözlüğün anasını sikmekte beis görmeyen ve nicklerini herkesin bildiği, trollük adı altında orospu çocukluğu yapanlara gösterilen toleransın kendine gösterilmediğini hissetmesidir.
    sözlük artık ne ismail'in ne de moderasyonun skinde değildir.
    düzelip düzelmemesi de benim skimde değil. çoğu kimsenin de değil artık.
    böyle devam ettikleri sürece de dibi göreceklerdir.
    son düzgün insan da buradan siktir olup gidince amcık amcık konuşup kendini troll zanneden bit yavruları birbirlerini parmaklamaya devam edebilir.
    8 -6 ... bigbangtheory deki ruh hastasi