bugün

4 kamerası olan bir telefon ama önde ve arkada yer alan 2.kamera özellikleri düşük...

2200 tl piyasada satılan bu telefon ,bu fiyatla piyasada bulunabilecek şu aralar en iyi telefon
beklentileri fazla fazla karşılayan akıllı telefon modeli. orta segmentte alınabilecek 3 telefon varsa birisi huawei'nin bu modeli. bu telefonun üzerindeki logoyu samsung logosuyla değiştirdiğinizde fiyat otamatik olarak 4 bin tl civarına çıkacaktır. 2 bin tl'ye canavar gibi bir telefona sahip olmak isteyenlere tavsiye edilir.
turkcell'den anneme aldigim, ancak daha jelatini bile acmadan, boyutunu diger telefonlara oranlayinca annemin bunu kullanamam dedigi telefon.

1750 tl'ye satiyorum ilgilenen arkadaslar olursa.

görsel
An itibariyle huawei mate 10 lite Mediamarkt de 1900 lira Vatan da 2000 liraya Huawei Türkiye garantili olarak satılmaktadır.
Yaklaşık 1 aydır kullandığım telefon.

artıları:

-şarjı tatminkar, yoğun kullanımda 1 günü çok rahat çıkartıyor ve kalanını evde oyun oynayarak bitiriyorum.

- kamera her türlü iş görür, sonuçta bu bir telefon ve çektiğimiz fotoğraflarla katalog basmayacağız ya da 10mt*10mt duvara afiş yapmayacağız. böyle ihtiyaçlar için çok uygun fiyatlara alınabilecek fotoğraf makineleri mevcut. *

-huawei'nin emui yazılımı harika, kullanımı çok pratik ve kolay. menülerinde bir karmaşa yok. üstelik telefon kullanımı kolaylaştıran bir çok özellik mevcut.

-boyutları ideal, istenirse tek el kullanımı için sağa veya sola yaslanarak ekran küçültülebiliyor. ki bu emui yazılımı ile alakalı eminim diğer huawei modellerinde de vardır.

- parmak izi okuyucu çok hızlı.

- çok stabil, donma kasma, takılma söz konusu bile değil.

-söylentilere göre andoid 8 de gelecekmiş, bakalım bekliyoruz.

eksileri;

-su geçirmezlik yok.

-hızlı şarj yok.

sonuç:

ortalama bir kullanıcıyı fazlasıyla tatmin eder, keşke şu da olsaydı diyeceğiniz bir özelliği yok (hızlı şarj eksikliğini saymazsak). Face, whatsapp, fotoğraf, video, instagram, mail vs gibi şeyler için fazlasıyla yeterli. telefonla çok oyun oynayan birisi değilim küçük bir kaç oyunum var onlarda da oldukça yeterli.

kısacası bu telefon alınır, taş gibi de kullanılır. yok amiral gemiymiş, yok uzay mekiğiymiş, yok antutudan 18 milyon puan almış, yok dxomark'tan 350 puan almış, boş verin öyle şeyleri. alın kullanın, paranız cebinizde kalsın bana da dua edin.
ortalama kullanıcıyım. bir telefondan fazla bir beklentim yok. eşime samsung un en son çıkan telefonunu kovalarken kendim için ise bu gibi orta halli telefonları tercih ediyorum. bir süredir kullanıyorum ve şikayetçi olduğum bir tarafı yok. hızlı şarj desteği yok ama zaten buna ihtiyaç bırakmayan bir bataryası var. bütün gün elimden düşmeyen telefon gün sonunda bana %45 sarj oranı ile destek vermeye devam ediyor. 1 saat şarj olsa zaten yarım günden fazla süre işinizi görüyor. tasarımı tatmin edici. kameraları da oldukça iyi. 3-4mb resim boyutu var yaklaşık olarak. son derece hızlı çalışıyor. o kadar program kurdum kasma donma yok. kullanımı çok kolay. yüz tanıma ve parmak okuyucusunda olan hız eminim iphone da bile yoktur. tasarım olarak benim için "mükemmel". metal kasaya sahip ve tuşsuz ekranı var.

cep telefonuna 5000 tl verecek kadar çok zengin veya dar gelirli bir zihinsiz değilseniz, bu telefon fazlasıyla işinizi görür bana göre. zaten parasına göre alınabilecek en iyi telefon şu an için. ilk defa huawei kullanıyorum ve memnunum.

Eksileri göreceli. benim için tek eksisi C type giriş kullanmıyor olması. büyük problem mi? 1000 tl daha fazla ödemeyi gerektirecek bir şey mi? tabii ki de değil. bunun haricinde şu da olsaymış veya olmasaymış dedim bir şey yok. s8 den kullanışlı olduğunu söyleyebilirim. kafasına göre bixby falan açıp durmuyor en azından.

telefonunuzla insanlara hava atma gibi bir zeka probleminiz yoksa şiddetle tavsiye ediyorum.
ilave olarak kendisinden cam korumalı olarak geliyor. ekranı da daha üst seviye telefonlara göre darbe ve çizilmelere karşı daha sağlam. her yönüyle taş gibi telefon bence de.
Al fakat bende mat siyah var metal arka kapak ve kameranın metal etrafı boya atıyor bilgine diğer taraftan güzel.
1 haftadır kullanıyorum güzel telefon. kamerası iyi, şarj harika gidiyor, ekran büyük oyun oynayanlar için nimet. şu ana kadar canımı sıkan bir detay olmadı, umarım da olmaz.
Kulaklık girişi soketi bozulmuş olan telefonum. Kulaklıklığı tanımıyor, Ancak bastırınca tanıyor. Bir daha Huawei telefon alanın ... Dedirtmiştir.
2 yildir kullaniyorum. fiyat performans orani, kullanisliligi vs cok guzel telefon.