1. .
  hsbc atm leri işlem yaptınız ya da yapmadınız, ödemelerinizi, harcamalarınızı makbuza dökmek isterseniz hesabınızdan 70 kuruş kesileceğini bildirmektedir.

  şimdi işin şu kısmını geçelim. yok gereksiz makbuz alıp etrafı kirletmeyelim, israf etmeyelim vs. bunu savunacaklar için; almayın kardeşim o zaman. ben şimdiye kadar kredi kartı ödemelerim dışında atm lerden makbuz almadım. ayrıca çoğu bilinçsiz vatandaş, işlemini bitirdikten sonra, "makbuz ister misiniz?" butonu hemen elinin altında olduğu için basmakta. next, next yapar gibi. yapmayın. ha sen şimdi kalkıp 70 kuruş yapmakla bunun önüne mi geçiyorsun? evet. başka bir yol denenemez mi? o da evet. ama bankanın ruhunda insana geçirmek varsa, işte sonucu bu olur. ulan a4 ün 10 kuruşa satıldığı topraklarda kıçıkırık lazerle yakılmış kupon büyüklüğündeki kağıda 70 kuruş istemek ayıp değil mi?
  5 ... pringles
 2. .
  ayıpların büyüklerinden sayılan herşeyi likite bağlama olayı.
  1 ... berkedede
 3. .
  hsbc'nin müşterilerine anal çalıştığının göstergesidir.
  3 ... festival1988
 4. .
  hesabını kapattırmak isteyen veya kredi kartını iptal ettirmek isteyen müşterisine "e o zaman bi ferdi kaza sigortası yapalım size senelik" diyebilen yüzsüz bir kurumdan haliyle beklenen davranış. aferin hsbc...
  1 ... ozz le grand
 5. .
  (bkz: açgözlülük)
  ... bekido
 6. .
  hsbc söz konusuysa her türlü üçkağıtçılık normaldir şaşırmamak gerekir.
  1 ... birdy
 7. .
  uygulamalarında garanti bankası'nı taklit eden ancak onlardan daha fazla müşterilerini yolan bankadır kanımca. garanti sadece 25 kuruş alıyor atm makbuzunda*.
  ... aranel tiwele
 8. .
  atm'lerin sağ kısmına da sineklik koymayı planlıyorlar yakın zamanda. yağını çıkartıp satacaklarmış.
  2 ... gambred
 9. .
  sadece hsbc de değil diğer bankalarda da görülen uygulamadır.

  (bkz: akbank)
  ... siradanbirisi
 10. .
  verdiği üç kuruşluk kağıt için * yaptığı rezillik. ulan zaten faizinden kart ücretinden alıyorsun tamam da bunu ver vicdansız köpekler dedim hep.
  ... ameleyim