bugün

hırsızlık bu dinde de haramdır.
Çok eşlilik de haramdır.
“Nasraniyet ya intifâ veya ıstıfâ edip islâmiyet’e karşı terk-i silâh edecektir. Nasrâniyet birkaç defa yırtıldı, Protestanlığa geldi. Protestanlık da yırtıldı, tevhide yaklaştı. Tekrar yırtılmaya hazırlanıyor. Ya intifâ bulup sönecek veya hakikî Nasrâniyet’in esasını câmi olan hakâik-ı islâmiyeyi karşısında görecek, teslim olacaktır.”

“Şahs-ı isa Aleyhisselâmın kılıncıyla maktul olan şahs-ı Deccalın, teşkil ettiği dehşetli maddiyunluk ve dinsizliğin azametli heykeli ve şahs-ı manevîsini öldürecek ve inkâr-ı ulûhiyet olan fikr-i küfrîsini mahvedecek ancak isevî ruhanîleridir ki, o ruhanîler din-i isevînin hakikatini hakikat-i islâmiye ile mezcederek o kuvvetle onu dağıtacak, manen öldürecek.”

“Hatta hadis-i sahihle, âhir zamanda isevilerin hakiki dindarları ehl-i Kur’ân’la ittifak edip müşterek düşmanları olan zındıkaya karşı dayanacakları gibi, şu zamanda dahi ehl-i diyanet ve ehl-i hakikat, değil yalnız dindaşı, meslektaşı, kardeşi olanlarla samimi ittifak etmek, belki Hristiyanların hakiki dindar ruhanileri medar-ı ihtilaf noktaları muvakkaten medar-ı münakaşa ve niza etmeyerek müşterek düşmanları olan mütecaviz dinsizlere karşı ittifaka muhtaçtırlar.”
Ağam bu arkadaşa bir şey içirmeseydiniz keşke.
Hristiyanlar Hep incilden konuşuyorlar, evet incil iyi hoş sevgiden barıştan bahsediyor, lakin eski ahiti(tevrat, zebur) de kabul ettiklerini, onun da tanrı sözü olduğunu, değiştirilmedini söyleyip hatta kutsal kitap olarak bastıkları kitaba koyuyorlar.

incilde, size vurana öbür yanağınızı uzatın derken tevratta bir çok yerde savaşmaktan, rabbin belirli yerlerdeki insanları-çocukları ve hayvanlarıyla- birlikte yok etmelerini emrettiğinden(haşa) bahsediyor.

incildeki tanrıyla tevrattaki aynı mı şimdi? Bir tanrı gidin de bir kavmi yok edin, çocukları da öldürün der mi?

-bizzat kilise tarafından bana gönderilen kutsal kitapta yazıyor bunlar-
Bir ibrani dini.
Değiştirilmiştir genellikle.

Birde baba(allah) oğul(hz.isa) kutsal ruh 3 lüsü bulunur.

kiliseye giderler ya da günah çıkarmak için.

Bebekleri şarapta vaftiz edilir yani yıkanır günahları giderilmesi için.

Bunu doğuştan gelen hz.adem yasaklı meyveyi yedikten sonra o bebeklerde günahları alınması için

Kutsal kitaplarından biride sürekli muhtemelen değiştirilmiş olan incil.

Sadece kuran-ı kerimi değiştirilmemeiş tek kutsal kitaptır.
He aq değiştirilmiştir!
Mal, salakkardır 100 küsür incili masa üstene koyup sallayacak kadar!

Ya sözde alah ya "sözüne" sahip çıkmamıştır ya da "yansın aq hepsi" demiştir.

Sondan önce kimseyi sevmez!
Sondan önceki herkese lanet okur!
Herkes cehennemliktir! Sonuncusu haric?!

Geçmiste ne söz verdiiğine uyar!
Tek esli yaratisilisin tam esli bi petgamber gonderir!

Neyse aq.,. Ateistler aciklasin bunu da.
“Nasraniyet ya intifâ veya ıstıfâ edip islâmiyet’e karşı terk-i silâh edecektir. Nasrâniyet birkaç defa yırtıldı, Protestanlığa geldi. Protestanlık da yırtıldı, tevhide yaklaştı. Tekrar yırtılmaya hazırlanıyor. Ya intifâ bulup sönecek veya hakikî Nasrâniyet’in esasını câmi olan hakâik-ı islâmiyeyi karşısında görecek, teslim olacaktır.”

“Şahs-ı isa Aleyhisselâmın kılıncıyla maktul olan şahs-ı Deccalın, teşkil ettiği dehşetli maddiyunluk ve dinsizliğin azametli heykeli ve şahs-ı manevîsini öldürecek ve inkâr-ı ulûhiyet olan fikr-i küfrîsini mahvedecek ancak isevî ruhanîleridir ki, o ruhanîler din-i isevînin hakikatini hakikat-i islâmiye ile mezcederek o kuvvetle onu dağıtacak, manen öldürecek.”

“Hatta hadis-i sahihle, âhir zamanda isevilerin hakiki dindarları ehl-i Kur’ân’la ittifak edip müşterek düşmanları olan zındıkaya karşı dayanacakları gibi, şu zamanda dahi ehl-i diyanet ve ehl-i hakikat, değil yalnız dindaşı, meslektaşı, kardeşi olanlarla samimi ittifak etmek, belki Hristiyanların hakiki dindar ruhanileri medar-ı ihtilaf noktaları muvakkaten medar-ı münakaşa ve niza etmeyerek müşterek düşmanları olan mütecaviz dinsizlere karşı ittifaka muhtaçtırlar.”
Cennette melekler gibi olacağız diyorlar.

Ben cennette melekler gibi olmak istemiyorum. Çay sigara içmek, yürümek, muhabbet etmek, kitap okumak istiyorum. Buradaki tanrı başka, oradaki tanrı başka mı? Burada bunları yaratmışsa orada yaratamaz mı?

Efendim cennette yeme içme olmaz, cinsellik olmaz. Neden? Burda yeme içmeyi, cinselliği şeytan mı yarattı? Cennet benim istediğim şeylerin olacağı yer değil mi?

Bir acayip dindir. Eski ahitte, "onların çocuklarını da öldürün" diyor. Yeni ahitte, "tokat atana diğer yanağınızı uzatın."

işte efendim, o çocuklar insan çocuğu değilmiş o dönem yaşayan devlerin, şeytanların çocuğuymuş vs de. Neyse .ss

Kurandan başka kaynak yok. Net.
Bildiğim kadarıyla isadan sonra paulus gibi havarilerden bazıları dinlerini yaymak isterken bazıları da aynı önceki dinlerinde olduğu gibi yahudilerden başkasını dinlerinde istemediler. Tam ne olsu bilmiyorum ancak bir şekilde paulus tarafı istediğini elde etti. Neyse paulus dini yaymak istese de içerisinde sünnet gibi domuz eti ve içkinin yasak olması gibi nedenlerden önceleri pek istediğini elde edemedi o da bunlar sadece yahudiler için geçerlidir diyerek bu sorunu aştı bundan sonra hristiyanlıktaki cennet anlayışı kötülerin öteki dünyada cezalandırılacağının söylenmesi gibi nedenlerle önce köleler köylüler gibi alt sınıftan kişilerle başlayarak roma imparatorluğuna yayıldı..

Not: bildiğim kadarıyla yazdım yanlış yerler içeriyor olabilir..
Dünyada en çok mensubu bulunan din. isa'yı son peygamber ve tamamlayıcı olarak kabul eden, en azından teorik olarak islam ve yahudiliğe göre daha insancıl ve barışçıl bir dindir. yahudilik ve islam kadar kendinden olmayana düşmanlık içermez.
isa mesih islamiyette peygamber olarak konumlandirilir. kutsal kitapta bundan farklidir.
batının dinidir.