bugün

islam dinine ve hak peygambere inanmadıkları sürece, cevabı 'EVET' olan soru.

isteyen kişiyle tartışırım..!
tabiki cehenneme gideceklerdir. bunda tartışılacak birşey yok. asıl tartışılacak "hep cehennemde mi kalacaklar?" mevzusudur.
Aramızda ne çok allah varmış lan. Adamları cehenneme gönderdiler de bi de süresini tartışıyorlar.
allah olmanıza gerek yok. allah ın yasası kuranın türkçesine bakınız yeter.

allahın fikrini öğrenmek için allah ın kitabına bakmak bence en mantıklısı.
müslümanlardan dahi gidecekler olacaksa tabi ki onlar oradan çıkamazlar. tabi Allah büyük o bilir.
play-off oynayacaklar...
cennete yada cehenneme ne önemi var, siz için?
her insan kendinden sorumludur. sen müslüman olarak islamı herşeyiyle yaşıyor musun? cenneti hakettiğini dürüst olarak söyleyebilir misin?
Bu din konulari iyice beynimi yakar.
Lisedeyken din hocama neden hıristiyanligi neden museviligi yahudiligi anlatmadigini sordugumda -ki az kalsin din dersinden kaliyordum- o gavurlarimi anlatacam diye muthis cevap almistim tabi bu durumda susmadim ama neyse suan susma hakkimi kullaniyorum.
doğrudur ama zamanında hz.isa'ya taabi olanlar hariç. Peygamber efendimiz geldikten sonra geçerli durum cehennem. Kur'an'a inanan buna da inanır zaten.
Cevabı sana ne amk?, bana ne amk?, bize ve herkese ne amk? olan sorudur. Allah bismillah ağzından eksik olmadığı halde milleti soyup soğana çeviren Müslümanlar var. insanlığa büyük hizmeti dokunacak, belki de birçok Müslümanın hayatını kurtaracak buluşlara imza atan Hristiyanlarda var. E şimdi sırf Müslüman diye kötü bir insanı ebedi cehennemden münezzeh tutup iyi insan vasıflarına sahip bir Hristiyanı cehennemde sonsuza kadar yakacaksa olmaz olsun öyle tanrı.
nasıl ki tarihi geçmiş hapı içersek zararı olduğu gibi tarihi geçmiş dinde işe yaramaz.
Boyle bir sorunsali Hristiyanlarin olaydi su an Hristiyan olmazlardi demi ! Ne onlarin.acisindan ne de benim acimdan sorun yok. Sorunu olan Hristiyanliga gecsin ohh dertsiz tasasiz yasak elmayi yedin mi yemedin mi koyver gitsin.
Gereksiz başlık nasıl olmalı sorusunun cevabıdır bu sorunsal.
güncel Önemli Başlıklar