1. 1.
  (bkz: dininizin kıymetini bilin hristiyan kardeş)
  1 -1 ... o laflar boy boy
 2. 2.
  incilden alkolün haram olduğu ayetler.
  Ef 5:18 Şarapla sarhoş olmayın, sizi sefahate götürür. Bunun yerine Ruh'la dolu olun.
  Rom 14:21 Et yememen, şarap içmemen ya da kardeşinin sürçmesine yol açacak bir şey yapmaman iyidir.
  Süleyman'ın Meselleri 20:1 Şarap insanı alaycı, içki gürültücü yapar, Onun etkisiyle yoldan sapan bilge değildir.
  Rom 13:13 Çılgınca eğlencelere ve sarhoşluğa, cinsel ahlaksızlığa ve sefahate, çekişmeye ve kıskançlığa kapılmayalım. Gün ışığında olduğu gibi, saygın bir yaşam sürelim.
  1Se 5:6-7 Öyleyse başkaları gibi uyumayalım, ayık ve uyanık olalım. Çünkü uyuyanlar gece uyurlar, sarhoş olanlar da gece sarhoş olurlar.
  Yeşaya 5:11 Sabah erkenden kalkıp içki peşinden koşanların, gece geç vakte kadar şarap içip kızışanların vay haline!
  Habakkuk 2:15 Çıplak bedenlerini seyretmek için komşularına içki içirip sarhoş eden, içkiye zehir bile katan sizlerin vay haline!
  Gal 5:19-21 Benliğin işleri açıktır. Bunlar cinsel ahlaksızlık, pislik, sefahat, putperestlik, büyücülük, düşmanlık, çekişme, kıskançlık, öfke, bencil tutkular, ayrılıklar, bölünmeler, çekememezlik, sarhoşluk, çılgınca eğlenceler ve benzeri şeylerdir. Sizi daha önce uyardığım gibi yine uyarıyorum, böyle davrananlar Tanrı'nın Egemenliğini miras alamayacaklar.".

  "Ve Rab Hârun söyleyip dedi: Sen ve seninle beraber oğulların, toplanma çadırına girdiğiniz zaman, ölmeyesiniz diye şarap ve içki içmeyin, nesillerinizce ebedî kanun olarak, tâ ki, kutsalla, bayağı şeyi ve murdarla temiz olanı birbirinden ayırdedesiniz." (Tevrat, Levililer, Bab, 10, A. 8, 9-11).

  Zekeriya Roma imparatorluğu'nda, Yahudiye Kralı Hirodes zamanında yaşadı. Harun soyundan gelen karısının adı ise Elizabet (Elisa) idi. Elizabet kısır olduğu için çocukları olmuyordu. ikisinin de yaşı ilerlemişti. Bir gün tapınakta buhur yakarken meleklerden biri buhur sunağının sağında durup Zekeriya’ya göründü. Zekeriya onu görünce şaşırdı, korkuya kapıldı. Melek, “Korkma, Zekeriya” dedi, “Duan kabul edildi. Karın Elizabet sana bir oğul doğuracak, adını Yahya koyacaksın. O, Rab’bin gözünde büyük olacak. Hiç şarap ve içki içmeyecek; daha annesinin rahmindeyken Kutsal Ruh’la dolacak. israiloğulları’ndan birçoğunu, Tanrıları Rab’be döndürecek ve Rab için hazırlanmış bir halk yetiştirmek üzere, ilyas’ın ruhu ve gücüyle Rab’bin önünden gidecektir.”. Luka, 1:5-17.
  3 -1 ... selia
 3. 2.
  Hristiyan olmak için etkili bir nedendir.
  4 -3 ... n dakota
 4. 3.
  Gerçek hristiyanlık bu değil.
  2 ... kedilerinbabasi
 5. 4.
  Şarapcı laik Tayfa alkol kokusunu alır almaz gelmiş. Yav adamlara alkol içmek sevap desek iman edecekler yav. Bu kadar mı ayyaş ruhunuz var swh.

  Zina da ağır ceza ister. Kadını boşamak bile haramdır. Lâkin gel gör ki tüm kategoriler onlarla dolu. Pislikler.
  4 ... promer
 6. 5.
  din gibi din valla.
  1 -1 ... ustumu ortsene anne
 7. 6.
  şarap dışındakiler kesinlikle yasaktır.

  emirlerine emir ekleyenleri de isa kutsasın.
  i love jesus.
  4 ... profesyonel kamikaze pilotu ii