1. 1.
  ben ateist fikirlere daha yakın duran bir agnostiğim... lakin tarafsız bir gözle bakıyorumda, müslüman kardeşler kusura bakmasın ama hristiyanlık bana daha merhametli geliyor. hristiyanlık reformlarla felan yumuşamış bir din... bilime teknolojiye düşman değil... cihat diye bir emri yok... mürtedleri ve kafirleri öldürün emri yok en azından...
  4 -5 ... search for the lost entry
 2. 2.
  Her iki dinde de dini yayma cabasi vardir.
  1 -1 ... selia
 3. 3.
  ortada vahhabilik, sünnilik, şiilik vs gibi müslümanlığa dair farklı bakış açıları ve protestanlık, katoliklik, ortodoksluk vs gibi hristiyanlığa farklı bakış açıları olduğu için kıyaslamanın zor olduğu bir konu.
  2 ... konglamere lenf nodu
 4. 4.
  bunu ancak bilgin ablamız tuğçe kazaz yanıtlar.
  4 ... azem
 5. 5.
  ikisinde de toplumsal yaşamda hoşgörü vardır ama islam'da cihat vardır, savaştan kaçmak büyük günahtır, savaşta ölen en yüksek 2. Mertedebeye yükselir. Yani hoşgörü esastır ama gerektiği yerde taarruzu da emreder. Gereken budur!

  Hristiyanlıkta ise "bir yanağına tokat atana diğerini çevir." anlayışı vardır ama bu savaştada geçerlidir. (Hristiyan devletler tarih boynca buna uymamışlardır ama.)
  1 ... sakalli adige
 6. 6.
  ikiside benci dirler. biz için oylar hadepe.
  1 -2 ... nemrud
 7. 7.
  önce hiristiyanlığı bir ele alıp incelemek lazım. norveç'de ki papazlar çıkıp "biz vatikan'ı tanımıyoruz zira onların incili incil değil" diye biliyor. dinleri din yapan kitaplarıdır. yani kur'an ın değiştirildiğine dair bir ibare olmadığı gibi dangalak ekşisözlük ahalisi "hadi kur'anı tekrar yazıyoruz" kampanyası ile bu sav çürütülmüş olur.
  dinde insanlara bakılır. nasıl yaşadıklarına, nasıl hoş görü sahibi olduklarına. dikkat edilmesi gereken olgu ise bir kişinin yaptığını tüm islam alemine ya da hiristiyan alemine mal etmek. bu aradaki ince çizgiyi kavrayabilenin de sanırım doğru * yolu bulacağına inanıyorum. Allah kalplerdeki mührü kaldırsın. *
  1 -2 ... alvagen
 8. 8.
  birisi de çıkıp "mı"ları neden ayırmıyorsun karşiim demiyor ya. çok duyarsız olduk artık.

  ateizm daa hoşgörülüdür amünü koum.
  1 -3 ... entrysiyle costuran yazar
 9. 9.
  Allah bilir.
  1 ... gokturk1453
 10. 10.
  kesinlikle.
  ... bengeldimbahargeldi