1. 1.
  peşkeşe gerçekleşmiş iki hadise, kilise saldırganı adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış.

  hrant dink vakfı na ölüm tehdidi ve sökülen haç
  hrant dink vakfı na ölüm tehdidi ve sökülen haç

  Kuzguncuk’taki kilisenin haçını kıran saldırgan adli kontrolle serbest kaldı
  Üsküdar Kuzguncuk'taki Ermeni Kilisesi'nin haçını kıran ve savcılıktaki ifadesinin ardından 'ibadethanelere ve mezarlıklara zarar verme' suçundan tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edilen şüpheli M.S., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. M.S., ifadesinde, “Bir insan zaman zaman öfke patlaması yaşayabilir. O anda öfke patlaması yaşadım” dedi.
  https://www.sozcu.com.tr/...ana-adli-kontrol-5844066/
  https://twitter.com/Hrant...tatus/1266362537773117447
  2 -2 ... epsilon pi
 2. 2.
  Ülkede artan ırkçı faaliyetler.
  2 -2 ... berkin elvanneren bulbull
 3. 3.
  rakel dink'i ve vakıfta görev alan yetkilileri tehdit eden kafatasçı provokatörler de yakalanmış. davutoğlu ve kılıçdaroğlu da dink'i arayarak destek mesajı vermişler.

  Suikast sonucu öldürülen gazeteci Hrant Dink anısına kurulan Uluslararası Hrant Dink Vakfı, dün yaptığı bir açıklamayla, vakıf yetkileri ve Dink’in eşi Rakel Dink’in ölümle tehdit edildiği elektronik postalar aldıklarını duyurdu. Açıklamada mesajlarla ilgili Şişli Emniyeti ve istanbul Valiliği'nin yazılı olarak bilgilendirildiği de ifade edildi.

  Vakfın paylaşımının ardından toplumun birçok kesiminden Dink Vakfı’na destek mesajları geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Rakel Dink ve vakfa geçmiş olsun dileklerini iletti.

  RAKEL DiNK’E GEÇMiŞ OLSUN TELEFONU

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, tehdit haberinin ardından Rakel Dink’i arayarak destek mesajı verdi.

  DAVUTOĞLU EŞiYLE BiRLiKTE ARADI

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, Hrant Dink Vakfı ve Rakel Dink'e gönderilen tehdit mesajları üzerine, Rakel Dink'i aradı.

  Davutoğlu, Dink'e, maruz kaldıkları tehdit mesajlarını öğrenince çok üzüldüğünü, bu gibi olayların, hukukun üstünlüğü ve işlevsel demokratik yapı ile çözüme kavuşacağını vurguladı.

  Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu da Rakel Dink ile görüşerek, geçmiş olsun dileklerini iletti. Rakel Dink, Davutoğlu ailesine temennileri için teşekkür etti.

  Bu arada Gelecek Partisi de resmi Twitter hesabından, hem vakfa hem de Rakel Dink'e yönelik tehdit mesajlarını kınadıklarına dair bir bildiri yayınladı.

  BiR DESTEK DE BABACAN’DAN

  Hrant Dink Vakfı ve Rakel Dink’e DEVA Partisi Ali Babacan’dan da destek geldi.

  Babacan, “Hrant Dink Vakfı’na yönelik tehditler, ayrımcılığı teşvik eden bir siyasi iklimin ürünüdür. Ayrımcılığa ve ırkçılığa karşı her kesimi savunacak, Rakel Dink’i ve vakıftaki arkadaşlarını yalnız bırakmayacağız” dedi.
  https://www.sozcu.com.tr/...k-vakfina-destek-5844906/
  ... epsilon pi
 4. 4.
  'ibadethanelere ve mezarlıklara zarar verme' suçundan tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edilen şüpheli m.s., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. m.s., ifadesinde, “bir insan zaman zaman öfke patlaması yaşayabilir. o anda öfke patlaması yaşadım”

  Mesela aynı öfke patlamasını bir camiye karşı yapsa idi çoktan tutuklanıp silivri ye gönderilmişti...
  1 ... flat head
 5. 5.
  Öncelikle şunu düşünmeli bir insan, bu gibi olaylar kimin işine yarıyor olabilir?

  Lütfen biraz düşünün. Bakın az önce haberini gördük, Tuncelili bir adam kendi kapısına 'Geber Ermeni' yazmış değil mi? Hem de Almanya'ya iltica edebilmek için...

  (bkz: kapısına geber ermeni yazdıran tuncelili adam/#43424533)

  Ben eminim bunun dışında da kendi kendine sözde saldırı düzenleyen, provokatif eylemler düzenleyenler var ama bunlar kanıtlanmadığı sürece burada yazmam doğru olmaz.

  Bazı şeyler gördüğünüz kadarı değil, daha fazlası var ama bunu anlamak istemiyorsunuz.

  Şimdi bu olay isveç'te bile ses getirdi ve birkaç gün önce isveç fantastik kurgu bir ülkenin kurulması amaçlı parlamentoya önerge sunmuştu...

  (bkz: isveç parlamentosunda kürdistan kurulsun önergesi/#43409570)

  Yani kıssadan hisse demek istediğim biraz mantıklı düşünün.

  Böyle bir olay kimlere ve ne gibi düşüncelere hizmet ediyor olabilir? Ne? Kaptancıoğlu mu? Hiç sanmam.

  Kadıncağız sadece '23 nisanın bir önemi yok, bir gün sonrası tarihte 24 nisan 1915 ermeni soykırımkongo kanamalı ateşi!' dedi diye öyle bir şey olacak değil ya...

  (bkz: canan kaftancıoğlunun en hüzünlü gecesi/#43217856)
  1 -3 ... giydirmek bedava
 6. 6.
  Eğer özel bir sebebi yoksa üzücü.
  Yani kişisel bir sebep.
  Yunanistan da Almanya da abd de sürekli yaşanan şeyler bunlar ama onu da unutmayalım.
  1 ... cok erken oten horoz