bugün

efenim malumu aliniz mahalle ortamında veya okul bahçesinde top oynarekn izleyiciler olur. yani özel olarak o maçı izlemeye gelmemiş olsalar bile gayri ihtiyari izlerler yine de. bu izleyicilerin arasında hoşlanılan kız da varsa, o vakit izleyin siz macerayı.

hani bir işle uğraşırken biri başındaysa panik yaparsın, tedirgin olursun ya, bu da öyle bir şey işte. kızın dikkatini çekmek, burda en popüler benim, en iyi oynayan benim mesajını vermek için yırtınır durursun. normalde belki çok daha iyi vurabileceğin toplara, o heyecanla ümit özat gibi vurursun. nereye gittkleri belli olmaz.

bizim bahsettiğimiz durum da tam bu noktada çıkar ortaya. vurduğunnuz top tam da saha kenarında arkadaşlarıyla gülüp, sizi izleyen o hoş kızın yüzüne gelir. ne yapsan boş ondan gari. sklemez gözüksen "düşüncesiz" ve dahi "ayı", panik yapsan, ilgilenmek istesen "hem suçlu hem güçlü" olursun. iki ucu boklu değnek yani. garanti olan tek şey o kızı artık kaybettiğindir.

hayvan damgası yer, kızlar içinde bir anda istenmeyen adam olursun. "durun .minakoyyim ya, bişi yapmadım ki. bilerek olmadı bu" deseniz de faydasız. sınıfın eziği olursunuz bir süre sonra. nasıl yani? demeyin, olursunuz. şimdi ilkokul zamanlarında malumunuz kızlar daha bir önemli olur. onlarla geçinmek maharet ister.

şimdi siz kızın yüzüne top atıp, ezik statüsüne indiniz ya, sınıfın erkekleri de (ki bi önceki tenefüs pandikcilik oynayacak kadar samimisinizdir) sizi hor görür. kızların duyabileceği şekilde hakaret eder. "size noluyo lan" demeyin, işin felsefesi vardır çünkü.

nerden biliyorsun böyle olduğunu? diye sorabilirsiniz pek ala. ama cevabını boşverin. içimde yaradır o olay hala.
daha başlamadan biten * kısa süreli ilişki türüdür.
akabinde o hoşlanılan sureti dağıtmaktır efendim. gidin kızın saçını çekin, dondurma yemeye ya da parkta beraber gezmeye gidin....
(bkz: ho$lanılan kızın gözlüklü olması sorunsalı)
karşılık olarak kızın suratında patlayan topu alıp çok manidar yerlere geri püskürteceği eylem öncesi.

-demek suratıma atıyon niyazi. al leyynn!
zbooonnnnkkkk * \}#$]½[\}<>½[}]½>}]½[|$>
+aaahh.. napıyorsun be kızım. bak sonra çocuğumuz olmaz ha. *
-ay hayvansın niyaziiii. *
eğer ki hoşlanılan kız karşı tarafa yüz vermemiş ise vahim sonuçları olabilecek hadisedir. yüz vermeyen kızdan nefret etme derecesine gelinir, "o yüz madem bana ait değil, benim göreceğim yüz değildir öyleyse topu yesin de imaj olsun" diyerek işlem gerçekleştirilir. atılan top eğer ki basketbol topu kıvamındaysa sonuçlar ileri derecede olabilir. bu tip işlere kalkışan kişiler daha çok ilkokul sıralarında görülür tabi. lakin bunun dışında afedersiniz eşşek kadar adamsa bunu yapan kaçıp uzaklaşmak en iyisidir.
kasten atılıyorsa, ilkokul çocuğu dili ve edebiyatında, "bak ben burdayım, benimle ilgilen, seni seviyom işte yaaa of yaaa!" demek.
kızın burnununda bir yamukluk varsa onu düzeltmek için yaplılabilecek eylem. başka mantıklı bir açıklaması olamaz.
ilk önce;

(bkz: yaran başlıklar)*
küçüklüğümü mahallenin veletlerinden top yemekle geçirmeme sebep olan psikolojik eğilim türevi.* * * evet artık büyüdüm ve sözlüğe takılan mahalle veledi varsa bu boş bakınızı da ona ithaf ediyorum;

(bkz: hoşlanılan kızı kaleye koyup tek kale maç yapmak) *