bugün

hoşlandığınız kızın entel olması durumudur.

başıma geldi oradan biliyorum.

bir buluşmamızda "bu nietzsche çok iyi piyanist amınakoyum" deyince sıçtım.

oysa çok güzel başlamıştım lan cümleye, sonunda küfretmeyeydim iyiydi...
(bkz: siklenmemek)
(bkz: hiç siklenmemek)
--spoiler--
Yalnız bir kusuru var kızın, biraz entel takılmakta
Optimist hem de pesimist biraz,
idealizmi de savunmakta..
--spoiler--

Ali Desidero için fazla sorun olmaz sanırım.*
dünya üzerinde sadece türkiye'de kötülenen şeyler:

(bkz: entelektüelizm)

ek: lafım başlığı açana ya da "kendini entelektüel sanan ama bi sik olmayan zevatları eleştirenlere" değil, elbette haklılar. ben sadece ilk çağrışanı yazdım.
uzaylı gören masum köylü olmaktır.
çok değişiktir bir durumdur, başıma gelmiştir. fakat burada entel olan bendim çok cooldum lan. *

hctra - ben bir cafe latte alayım.
kasiyer - tabii efendim tall, grande, venti ?
hctra - grande.
kasiyer - siz ne alırsınız efendim ?
kız - çay alayım ben.
kasiyer - çay mı ?
hctra - kız çay istiyor arkadaşım.
kasiyer - tabii efendim. yeşil çay , soğuk çay ?
kız - yeşil alayım.
kasiyer - tall, grande, venti ?
kız - orta.
kasiyer - grande yani, hemmen efendim.
hctra - hadi arkadaşım hadi işine bak.
kız, sen konuşmadığın için noktan bir muhabbet açmak istemiş. *
Hoşlanılan kız: -- ...(konuşma)... Geçenlerde Obama'da Nobel barış ödülünü aldı ama haketmiyo bence.

Evet Ben: -- Hadi yaa kimle barışmış ki. (This is not espri)

Kız gülmeye başladı abi bozuntuya vermedim.
(bkz: hoşlanılan kızı etkilemenin yolları)
cin ali serisini atmanın vaktinin geldiğinin belirtisi.
bunlar da iki çeşit olurlar anacığım!

birinci grubu, ağzınız biraz laf yapıyorsa, aktualiteyi de takiple idare etmeniz mümkündür. diğerlerine göre de çoğu kez daha güzel olur bunlar lakin, muhafazakardırlar. annelerinin göster ama verme tembihlerine sıkı-sıkıya bağlıdılar. söylemlerine baksan; of anam of! serbesti ve modernite anlamında, yanlarında fransız roxanne veya ukraynalı tatyana halt etmiş! gel gelelim iş icraata geldi miydi, akan sular duruverir.

ikinci gruptakiler ise birer ayaklı ansiklopedi gibidirler. 'sanat' diyecek olursun, leonardo ile michelangelo arasındaki tatlı rekabetten girer, amadeus ile salieri arasındaki kırıcı rekabetten çıkar. 'tarih' demeye yeltenirsin, birinci ve ikinci viyana kuşatmaları arasındaki amaç ve sonuç farklılıklarından girer, yavuz sultan selim'in şah ismail yanlılarını kılıçtan geçirmesinin anadolu'da islamın yayılmasındaki öneminden çıkar.

- 'bir şeyi de bilme be aq!' dersin içinden.

buna mukabil, birliktelikleri büyük keyif verir. kollarınıza aldığınız şeyin değerli bir hazine olduğunu her haliyle hissedersiniz.
(bkz: ali desidero) *
nefes alsın yeterciler için ağır kaçar.
babalara gelindiğin göstergesidir. biraz köylü müyüm ne hiç hazzetmiyorum bu memlekete meselelerinden.