bugün

şanslı erkek olma durumudur.
çoğunlukla kendinizi bir yandan evliliğe hazır hissetmeniz de gerekmektedir. başak kadını garanticidir, çok fazla ölçer, tartar. eğer seçilmişseniz, sizi aynı zamanda gelecekteki kocası olarak görüyor olması pek olasıdır. kaçamak arıyorsanız, kaçın derim.
ikinci randevuda ev temizliği kaçınılmazdır. (bkz: aşkım sen süpürgeyi al deterjanı ben alırım)
üçüncü randevuda çoktan mazbut ev kızı rolüne girmiştir.

edit:imla
yükseleni akrepse uzak durun.
adam sandık başağı, alnımıza değdi taşağı, yorumunu yaptırabilecek durum.
Geçmiş olsun.
Allah yardımcınız olsun. Eskiden başak burcu manitam vardı, aman allah korusun.
yay olmasından daha iyidir oğlum öyle demeyin bak. başak burcuna bile muhtaç olur mumla ararsınız.
zor kadındır, insanı yorar. Eğer sevginizi belli eden biri iseniz sizi epey zorlayacaktır. Çünkü başak burcu kadınlarını zerre sevgisini belli etmez. Sırf bu yüzden bile tartışmalar çıkar. Ayrıca herşeyi en ince ayrıntısına kadar takılıp, eleştirmeyide çok severler. Şahsen Eleştirmelerini ilk başta dobralık olarak görüyordum ama daha sonra bu kadar dobra olması, üzüldüğüm bir konuda bile teselli etmek yerine size üzüldüğünüz şeyi direk söylerler ve bu sizi çok üzer, kırar. Öyle çok samimi, cana yakın, sıcakkanlı insanlar da değillerdir. Dediğim gibi size olan sevgiisini belli etmezler. Hali ile bir yerden sonra ilişkide kopmalar, tartışmalar olacaktır. Bundan dolayı bu burç kadının özelliklerini iyi tanıyın, bilin. yoksa 1 yılda saçlarınıza ak düşürürler.
Ne burcu olursa olsun kardeşim. Kız değil mi bu, ver küsküyü inlesin ahahahaha. Yok zormuş değilmiş ne gerek var bunu düşünmeye. Parayı az koklattın mı boğa burcunu bile kendine amade edersin.
Bir başak burcu kızı olarak söylüyorum ki zordur. Eğer sevginizi belli ederseniz kızımız sizi sevmiyosa elinden çekeceğiniz vardır. Sizinle konuşup sevmeye çalışır ama yüzde 99 oranla başarılı olmaz. Sizi gerçekten sevmiyorsa 1 gün kalbiniz kırılmasın diye yanınızda durur ama sonra giderek uzaklaşır, sıkılır ve soğur. Yani başak burcunu seçemezsiniz o sizi seçerse bu iş olur.
olsun varsın, ne çıkar ki.
ne kadar zoruz bilemem fakat sevgimizi gösteremediğimiz gibi bir o kadar da korkarız kaybetmekten.
En azından kendini dahi eleştirebilen ve eğer sizi severse ve sevilirse sonuna kadar her şartta sizinle olacak birisi olduğunu gösterir. Anne güdüsü var olm bizim burçta. Sevdiği adamlari pamuklara sarar geneli. Kin desen zaten tutamaz. Daha ne.
Bi tek ben mi anaç değilim diye sorgulatmıştır.
Arkadaşlar birinci ağızdan uyarıyorum, aşırı dengesiz olurlar. Her şeye fazlaca takıntılıdırlar. Çok fazla düşündükleri için her hareketinizle ve her lafınızla ilgili 826242738 milyon tane çıkarım yapıp, kurarlar. Genelde sevdim mi tam severler ve kendilerini size adarlar. Yine de bu vazgeçilmez olduğunuz anlamına gelmez, silerse gerçekten bi daha onu kazanamazsınız. Büyük bi çoğunluğumuz titizdir. Sadece temizlik anlamında değil. Yaptıkları işin en iyisini ortaya koymak isterler.
21. Yüzyılda hala burçlara göre insanları sınıflandıranlar var.
isminin de başak olması durumunda enteresan gelişmelere gebe olacak durumdur. merak ettim okuyayım neler yazılmış neymiş bu başakların olayı.

herkes aslan olamıyor tabi yapacak bir şey yok..

(bkz: aslan burcu mütevaziliği)