bugün

oldukça kötü bir durum. gördüğünüz anda sadece boynunuzu eğmekle yetinirsiniz.
gönül, örsü tanıdı, çekici yedi demektir.
tavını bulması için böyle nice darbe gerekecek.
yavaşça ordan sıvışın. kollarına alan çocuğun kız sizin kollarınızdayken göreceği ortamı sağlayın ve yakalanın.
kaybeden siz değil onlar olsun.
arkadaş olarak gördüğün bir kızı başkasının kollarında görmekten daha kötü ama sevgili olduğun kızı başkasının kollarında görmekten daha iyi durumdur.
yıkınılan bir andır, allah ım ne hatam vardırı sordurur... kısmetiniz değildi zahir ama bir de sizin hatanızdan dolayı ise kötü, yüzünüzde süt dökmüş kedi suratı oluşacaktır veya daha üzgün hali...

kız o halinizi gördükten sonra dönmüyorsa başka limanlara, kızlara yelken açma zamanı gelmiştir. o üzülsün sizi kaybettiğine(züğürt tesellisi gibidir ama etkili bir sözdür...).
(bkz: kuzey tekinoğlu)
oldukça keyif verici bir durumdur.umut ile yaşamaktansa umudu yok edip yeni bir sayfa açmak daha yararlı olur kişiye.onun hayatında kimse olmadığını bile bile senle olmaması daha da acı verirken,onun başkası ile olması huzur verir.
alışık olduğum ve birçok insanın da alışık olması gerektiğini düşündüğüm şeydir. bu acı karakterinizi bir hayli güçlendiriyor çünkü. beni öldürmeyen acı güçlendirir hesabı. ha, aşktan falan soğuyorsunuz bi' süre ama n'apcaksın. *
"Bağlanamıyorum" diye terkeden sevgilinin "bağlandığını" görürsünüz ve gözleriniz dolar.. Hayır! Ağlamayın, o bunu haketmiyor. O hiç bir şeyi haketmiyor.
istenilen her şeyi elde edememenin örnek üzerinde gösterilmesi.
hayallerin yıkılmasına sebebiyet verir.
o andan itibaren dünya ahiret bacınızdır. *
Hoşlanılacak başka bir kız bulunmasını gerektiren durum. Üzülmeyin gençler, giden gitmiş zaten. Yeni ufuklara yelken açın.
çöp gibi bir oğlan ipince,
hayırsızn biriydi fikrimce.

felaketim olurdu ağlardım.**
sinema edebiyat ve muzigin gelismesine sebebiyet veren durumlardan biridir..

(bkz: die leiden des jungen werthers)
(bkz: briefe an milena)
(bkz: casablanca)
(bkz: nikah masasi)

cok huzunlu amk ya.. sen kiza dokunmaya kiyama, gelsin tuylu gobekli hodugun teki catir catir ...

allah kendine sikmeyi nasip olani sevdirsin insana..
Adama öyle bi koyar ki.
Hayatta en az bir kere yaşanması olgunlaşmanıza yardımcı olur. Ama durmaksızın yaşıyorsanız, olgunlaşma sürecinizin içine edip hâlâ 7. sınıf kafasında yaşamanızı sağlar.