bugün

-Merhaba
+Merhaba
-Nasılsın?
+iyiyim sen nasılsınız?
-:/
buluşma sona erdiğinde pişmanlıklara ve dilden 'keşke' lafının düşmemesine sebep olacak durum.

kıza şöyle bi' baktığınızda eriyosanız, çok güzel olduğu kanaatindeyseniz, bir de egonuz çöküş gerçekleştirdiyse bırakın maymun olmayı, heyecandan sıçarsınız. (fiilen sıçmak)
ne yapacağını bilememek ne söyleyeceğini bilememek kanımca heyecan tedirginlik alayı vardır. en kötüsü de kızın seni deplasmana çağırması olur yapsana tertemiz tarafsız sahada bir maç. hayır nasıl bir maymunluk peşindesin ne diye gidersin kızın arkadaş ortamına herkes sana yüklenir. sözde japon kale oynarsın ama topu kapan senin kalede alır soluğu seni mi deniyorlar yoksa kızı sana karşı soğutmaya mı çalışıyorlar anlamazsın sen tam topu kaptım bir iki hareket yapayım dersin sonra sen daha atağa kalkmadan bacak arasını yemiş olursun. arkasından gelsin kontra ataklar..

biraz defansa çekileyim diye düşünürsün bu defa bir bakmışın seni oyundan diskalifiye etmişler kendi aralarında konuşmalar gülüşmeler sen de yapılan esprilere konuşmalara koltuk altının zor duyacağı şekilde gülmeler, evetler, aynenler...karşı taraftan neden konuşmuyorsun? sıkıldın mı? soruları başlamıştır.

baktın böyle de olmuyor silkelenip kendine gelmeye çalışırsın oyuna taze kan sokarsın taze kan işe yaramıştır oyun hakimiyetinin altındadır her şey iyi gitmeye başladı derken oyun değişmiştir bu defa ortada sıçana dönmüştür ne hikmetse topun peşinde koşmaya başlamışsındır top bir orada bir burada koştur koştur o sırada kendine bir bakarsın az önceki oyundaki defansa çekildiğin zamandan tek farkı kalmıştır bu defa sesin biraz daha fazla çıkıyordur ama ne faydası var sonra sorgulamaya başlarsın benim burada ne işim var? ne için geldim? ne diye maymunluk yaptım? hoşlandığın kızdan senin soğumaya başlaman da cabası konuşulanların hareketlerin hepsi sana batmaya başlamıştır neyi yanlış yaptın temele in hoşlandığın kızda ara sorunu en nihayetinde oyunun bitmesini beklersin bitse de gitsek.

ve maç biter fark yedin bir defa bu averaj farkını kapatmanın yolu kalmamıştır arkana baka baka pişmanlıklar içinde dönersin eve en başta ki heyecandan, korkudan eser kalmamıştır. içinde tek kalan maymun olmanın verdiği acıdır. tebrikler kardeşim evrimini sondan başa doğru tamamladın.
(bkz: hoşlanılan kızla ilk buluşmada iki yüzlü olmak)
zaten hepimiz maymundan gelmiyor muyuz düşüncesini aklıma getiren konudur.

not: bu bir ironidir.
ilk buluşmadaki yapılan rezillik sonucu kız bir daha aramazsa; maymun kişisi şanslı maymun olur.
aşırı heyecandan olsa gerek.
soğuk kanlı insanların bu konuda biraz şansı varda heyecanlı insanlar bu ilk buluşmada içe doğru sıçar heyecandan eli ayağı dolanır kekeler napıcağını bilemez kısacası aptallaşır.
ilk buluşmada maymun olmak:

- tuzluğu uzatır mısın.
+ aaa, sende mi tuz ekersin yemeklere, ben de ekerim, ne kadar çok ortak noktamız var.
- hmm.
+ aaa, ben de hep düşünürken hmm diye ses çıkarırım, ne kadar da süpersonik.

bir ay sonra tavşan olmak:

- tuzluk tuzluk tuzluk
+ yok sana tuzluk hıh
- tuzluk isteeerim, tuzluk isteerim
+ öpücük yoksa yok, öpcük öpcük

altı ay sonra sincap olmak:

- tuzutuzutuzu
+ cibicibicibicib
- agucugucugu gucug
+ bicirikcicirik

1 yıl sonra yabancı olmak:

+ tuz!
- al!

2 yıl sonra yalnız kalmak:

+tuz
.
+tuzzz
.
ühühühhühü
maymunlarda tür tür olduğuna göre, davranış biçimleri de değişiklikler gösterir;

goril olmak : "kadınlar güçlü insanlardan hoşlanır" mottasıyla hareket edip, tüm buluşma sırasında kasım kasım kasılmak, konuşmamaktır.

orangutan olmak : "kadınlar duygusal erkeklerden hoşlanır" mottasıyla hareket edip, sürekli nemli gözlerle bakmak, duygusal ayağına yatmaktır.

şebek olmak : "kadınlar kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanır" mottasıyla hereket edip, türlü espriler patlatmak, şakalar yapmaktır.

babun olmak : buluşulan hatunun güzelliği karşısında, çirkin hissetmek, hissede hissede de sonunda gerçekten çirkin olmak, ezik davranmaktır.

sadece evrim geçirip insan olanı mutlu sona ulaşır.

kendinisorgulayansal edit: motta ne ya?
- burası çok güzelmiş.
+ ehe ehe
- hep gelir misin ?
+ ehe ehe
- hmm.. ee nasılsın ?
+ ehe ehe
- konuşmayacak mısın ?
+ ehe ehe
- bak gidiyorum ama..ay manyak mıdır nedir..
+ ühü ühü

(bkz: ehe ehe gülerken ühü ühü ağlamak)
--spoiler--
"erkek dediğin korku nedir bilmemeli." şeklinde sert bir çıkış yaptı, şarap kadehini masaya bırakırken. hak verdim. hemen kendimden bahsetmeye başladım, çok cesurdum, adrenalin meraklısıydım, her sabah işe gitmeden önce bungee jumping yapmazsam kendime gelemezdim. "ama kırılganda olmalı erkek, böyle sürekli çok güçlü, çok korkusuz da olmamalı, şirin bir korkak tarafı olmalı." dedi, ona da hak verdim. aslında, her sabah bungee jumping yaparken ben , bir yandan da "ya ip koparsa" diye endişeleniyordum. pet shop'lara gidip civciv seviyordum. "hangi petshop'ta civciv var?" diye sordu. aklımdan nasreddin hoca geçti; "her sabah bungee jumping yaptığıma inanıyorsun, pet shop'ta civciv sevdiğime inanmıyorsun".

--spoiler--

[ sözlük'te bulunan "gelmeyen pazartesi" kitabına ait yazılar, ek yazılar ile birlikte kitap olarak basıldı. bu nedenle yazıların buradan yayınını durdurmak durumundayım. anlayış göstereceğinizi umuyor, ilginiz için teşekkür ediyorum. eksper mental ]

http://www.dr.com.tr/Kita...oman/urunno=0000000687918

gönülden edit: ilk defa bu kadar eleştiri alan bir entry'im oldu, nedeni de sanıyorum ilk defa, anlattığım bir olayda, sonunda benim kazanan olmamdı. ya anlattığı 400 tane olayda eli boş kalan bir adamın, bir tanesinin sonunda eli tutulmuş. çok mu gördün sözlük bana bunu. teessüf ediyorum. nıck nıck niptuck.
güncel Önemli Başlıklar