bugün

paraya para demeyen enayinin yapacağı iştir.
ileri derecede gerizekalılıktır.
(bkz: model araba)
bu sene bir kız arkadaşımın başına gelmiştir.

öncelikle ben lise son öğrencisiyim, anlatacağım kız arkadaşda okulda benimle aynı sınıfta. bende buna arada sırada sokakta rastlıyorum. kız zengin biri ve zengin koca bulma peşinde. eninde sonunda bu kız zengin bir erkek bulmuş. kendisi 18 yaşında ama bulduğu erkek 24 yaşında. neyse erkek bu kıza baya aşık olmuş galiba, sonundada buna bir hediye vermek istemiş. ulan bir sabah giderken bu kızın evinin önünden geçiyorum, neydi lan bu önünde at işareti bulunan araba ha ha maserati, bu erek bu kıza gidip maserati almış, kızda kabul etmemiş...
(kolejde okuduğumu filan zannetmeyin, ben fakir bir anadolu çocuğuyum, bu kızda gerizekalı olduğundan hatta 1 sene kaldı ama fiziği güzel, bu yüzden böyle mal erkekleri avlıyor)

ulan bu bana çok koydu, benim gibi fakirleri savunan bir insanın gözü önünde bu hadise meydana çıkınca o arabayı yakma kararı aldım ama o arabayı bir daha görmedim, galiba götürüp satmış dangalak.

vay amına goyim fakirler açlıktan sürünsün bunlar gidip maserati hediye etsinler. yazık yazık dünyanın cılkı çıkmışta atan yok.
bok gibi parası vardır yapar, enayi midir bilinmez ama önemli olanda o arabanın karşılığında alacağı şeylerdir.
+ bak sana ne aldım.
- ay...heyecanlandım şimdi.ne?
+ tahmin et.
- bilemedim ki şimdi.söylesenee...
+ araba.
- aarggghhh...canım benimm.nerede şimdi?
+ al.
- a-a.bu ne böyle?
+ uzaktan kumandalı gıcır gıcır bir araba hem de üstü açık!
- pes!...
+ neden kızdın ki şimdi.hişt.gitme!...pillerini de ben aldım hadi yine iyisin.
göz boyamadır.zeki,kendine güvenen biri değildir ki anca parasıyla birşeyler başarmayı düşünüyordur.bu tür bir adamın hayatı boyunca görüp görebileceği kız da anca para düşkünü,gerizekalı bir kız olacaktır.al birini vur ötekine işte.
ben sana bineyim sende buna bin demenin pahalı versiyonu.
evlenince ne yapacak çok merak ediyorum.
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı arkadaşlar)
tam tersi daha mantıklı olan durumdur. düşünün ki güzel mi güzel bir arabanız var,diyorsunuz ki ''ulan bu arabaya şöyle manken gibi bir hatun ancak yakışır'' ve hoşlandığınız arabaya bir hatun hediye etmiş oluyorsunuz.

made in popo.*
halk içinde ''zengin zübbesi'' olarak tabir edilen erkeklerdir. bu hediyenin ne kadar gerekliği olduğu karşısındaki dişi türüne göre değişir. tabi ki küçük bir çiçek vermekle son model araba almak arasındaki fark duygusal ve maddi anlamda farklar gösterir.