bugün

konuşmasıyla belli ettiği halde bir türlü açılamayan erkek.
(bkz: kız çok güzel gelsenize)
biz açıldıkta ne oldu boş ver açılmasın diyeceğim erkektir. ha yok illa belamı bulcam ben diyosa da gitsin söylesin ne diyim allah kurtarsın.
yalnızlığa mahkum olan erkektir.
(bkz: ben)
utangaçtır veya daha önce reddedilmiş olmanın verdiği korku vardır.
ayrıca (bkz: seviyosan git konuş bence)
Birini sevipte itiraf edememenin en güzel yanı hiçbir zaman reddedilmemek...
kararsızdır. bunlar heves meselesi. çok da güzel olsa o ilk günkü hava yakalanmıyor hiç bulaşmamak en temizi harcağın vakitleri çok arasın. kendine zaman ayır gerek yok kimseye el açmaya.
durumu açılamayan erkek kadar vahim değildir.

vardır bi bildiği.
hani olurda kişilik sahibi biriyse, sevgilisi olan bir hatuna yakmışsa abayı, açılmaması gerektiğinin bilincinde olan erkektir, aferimdir ona.

allah gönlüne versin onun, gece gece üzdü bak şimdi beni.
açılamayan değilde açılmayan olduğuna göre durumu siklemeyen erkektir. kıza yüz vermemek tribindedir. teklif karşıdan gelsin diye beklemektedir. bu gidişler yalnız kalacak erkektir.
yaşadığı heycandan memnun olan erkektir, monotonlaşmasını istemez, aşkım faceye girde konusalım bekliyorum mesajı yerine, saatlerce o kızın gelmesini beklemek istiyordur, açılmasın kendiliğinden gerçekleşene kadar.
"kıyamam la, masum erkek" sıfatıyla sırtını sıvazlayacağım erkek tipi.höngedenek dalıp ortalığı batırana gerek yok.
ya da çok aşıktır. olumlu cevap verecek kız erkeğe bakışından belli olur. gerçekten farklı bakarlar. bunu bildikleri halde söyleyemeyen erkekler vardır. kendimden biliyorum. benimle konuşması bile farklıydı. çekindiğimden değil sadece onu öyle sevmek istediğim için konuşmuyordum. daha doğrusu konuşamıyordum. kabul etmemesinden ziyade kabul ederse diye korkardım. her sabah onu gördüğümde heyecanlanacak mıydım? belkide onun bana farklı bakmasını seviyordum. hala gözümün önüne gelir o bakışı. pişman mıyım? hayır değilim. aklımda hep bana bakarken parlayan gözleri, konuşurken sanki kelimeleri daha dikkatli seçercesine yavaş kımıldayan dudakları kaldı. *
çekingendir, öz güven problemi yaşamaktadır. * *
nasıl söyleyeceğini bilemeyen erkektir ya da ciddi özgüven problemi yaşıyordur. bi süre sonra başını ağrıtacaktır bu durum lakin farkında değildir. seviyosan acilen git konuş kardeşim.
uzaktan sevmenin en iyisi olduğunu bilen erkektir.
duygusunu sigara ve alkolde teselli edebilecek erkektir. (bkz: seviyosan git konuş be abi)
kendine yazık eden erkektir, belki o kıza da yazık eden erkektir, zamana yazık eden erkektir...

- çünkü insan ilerde en çok yaptıklarından değil , yapmadıklarından pişman olur.
Zamanını bekliyordur.
platonik seviyodur.
Yaptığı şey sadece başkalarına fırsat vermek olan erkektir.
utanıyordur veya konuşmaya cesareti yoktur.

reddedilmekten korkuyordur ki genelde erkekler korkar bundan.
açıldıkta noldu dediğim başlıktır. Doğrusunu yapan erkektir.
kız burnu havalarda erkek ezik ise sonunun imkansız olduğunu düşünüyor ,mantığı ile kalbini ,nefsini frenliyordur.
hoşlandığı kızı kendine aşık edip onun açılmasını sağlar.
bendirim.
Ellerimde değil ama karşımda, açılırsam karşımdaki duran kızı kaybetmekten korkuyorum. Eger o baskasıyla cıksa bile sevinecek durumdadırım cunku onun mutlu olması benim mutlu olmamdan önemli.
Belkide oda bana karşı bişey hissediyosa bunuda onunla görüşecegim son gunlerde soylerim giderse zaten gitcekti kalırsa yine mutlu olurum.
Kısaca o ister benim ister başkasının olsun yeterki mutlu olsun ben onun gülüşübe uzaktan bakar mutlu olurum.