bugün

utangaçtır.. sevmek ve sevilmek istiyordur ama korkuyordur.. var böyle tanıdığım bi kaç kız.. kızın hoşlandığını biliyorum ama çıkma teklifi etsem kabul etmeyeceğini de biliyorum. böyle de mal bi kızdır..
kendini bir halt sanıyor hanımefendi. illa erkek teklif edecek.
şuan da ugraştığım kız tipi, ne kadar hoşlansada, ölsede, senın bunu bildiğini bilsede evet demez.*
bence yoktur böyle bir şey. ne kadar saçma sapan nedeni varsa da hoşlanıyorsa mutlaka arkadaşlığı bir üst noktaya taşıyacaktır. bir başka nedeni de herkese mavi boncuk dağıtmasıdır belki. yani herkese ne evet ne hayır diyordur. zamanı gelince işine yarar diyerek.
(bkz: abi seviyorsan git konuş bence)
hayır, mallıkla alakası yoktur. sadece hoşlandığı kişinin, onu hayal kırıklığına uğratmasından korkuyordur. bir gün bu sevginin biteceğini biliyordur; çünkü başlayan her şey biter. bunun bitmesini istemiyordur, hoşlandığı kişiden nefret etmek istemiyordur. bu gerçek bir sevgidir.

aşk, başlamadan güzel
kalplerde heyecan,
bakışlarda korku olduğu zaman güzel.
birbirimize sezdirmemek için çırpınış,
başkaları görmesin diye çabalayış,
gözlerimi gözlerinin mavisine değdiği zaman..
aşk, başlamadan güzel.

ümit yaşar oğuzcan
onla her istedigini yaparsın;birlikte sürekli zaman geçirmekse geçirmekse geçirilir ,bir dedigi iki edilmez ,agzının içine kadar düşer, teklif edersin arkadaşiz der ama sen den hoşlandıgı her halinden bellidir
sonuç:olan sana olmuştur mecburen arkadaş kalıp devam etmek zorunda kalmişsındır.
teklifleri değerlendiriyoruz, biz sizi ararız konumundadır.
hoşlantısının geçmesini, yalnız başına beklemeyi tercih etmiş kızdır.
uğruna uğraşılmaması gereken kızdır ve genellikle fırlama tarzı erkeklerden hoşlanırlar.
(bkz: hoşlandığı halde çıkma teklifi yapamayan erkek)
psikoloji veya psikanaliz alanlarındaki bitirme tezlerinde kobay olarak kullanılabilecek türden insan.
erkeğe güvenmiyor olabilir. kendine de güvenmiyor olabilir.
amaçsızlıkta zirve yapmaya çalışan dişi kişidir.ne istediğini kendisi de bilmez, er kişinin özgüvenini sarsan olayın başrolüdür.
"Hiçbir şeyin gerçeği hayali kadar güzel değildir." diye düşünen kızdır.
emin değildir...
belki de erkeğin ısrarcı olmasını isteyip işi zora sürüyordur.*
yarın öbür gün bir ilişki olacaksa şayet kendince 1-0 önde başlıyacaktır. ego meselesi evlaat.
bilmem ne yapan kız ekolüne bir örnek daha!

bıktırdınız... kabak tadı bile yanınızda yenilik kalıyor artık...
egosunu tatmin eden kızdır. basit bir kız olmadığını ispatlamaya çabalar kendi çapında. eninde sonunda o teklifi kabul edecektir.
(bkz: davar)
aklına sinmeyen birşeyler olan kızdır.güvensizliği hoşlanmasından ağır basmıştır.
kızın kaç yaşında olduğu önemlidir.

15-19 : çocukça bir durumdur. o yaşta o fanteziyi beklemiyorum açıkcası.
20-40 : mantık birlikteliği yapmak istemektedir.
41-...: ölmek üzeredir.
kendisine gösterilen yoğun sevgi ve aşka aynı şekilde karşılık verememekten, hatta bunun altında ezilmekten korkan, bu yüzden de bir erkeğin kendisini dünyadaki herşeyden çok sevmesinden bile korkan kızdır. Tecrübe edilmiştir.
şu çıkma teklifi denen olayı bir türlü çözemedim arkadaş. gidip kıza benimle çıkar mısın dersen kızın kabul etmemesi doğal karşılanabilir (çiftimizin buluğ çağını geçtiğini varsayıyorum).
eski sevgilisi tarafından aldatılmıştır.