bugün

The bridge of khazad dum yeter ya herife tapmak için. Ve bunun gibi onlarcası var adamda, helal olsun.
David cronenberg ustanın crash filminin müziklerini yapmış şirin ama bir o kadar da manyak kişilik. Cukunu boynuma dolarım abinin.
dünyanın en iyi film soundtrack i olan lotr trilogy soundtrack ini yapmış olan adam.
the lord of the rings the complete recordings albümünde resmen çılgın atmış olan müzik adamı.
lotr bestelerini bala göte yazdı ki hobbit'de gerçek rengini belli etti. bak severdim ama bu müzikler ne amk. duygusuz, sıradan iğrenç.
3 oscar ve 3 golden globe ödülü bulunan besteci, müzik yapımcısı ve orkestra şefidir. Üç oscar ödülünü tabi ki LOTR serisi ile kazanmıştır doğal olarak ve şahsıma klasik müziği sevdirmiştir. Bu üç film dışında yaklaşık olarak seksen kadar filmin müziklerini yapmıştır.

Bunlardan bazı ünlülerini sıralarsak ( the hobbit ve lotr serisini dışarıda bırakarak )
silence of the lambs
se7en
the game
gangs of newyork
the aviator
the departed
eastern promises
the bridge of khazad dum'u yeter. ne zaman duysam ben askere gidecem moduna girerim.
The Hobbit'in soundtracklerinden misty mountains aranjesi dilimden düşmez olmuştur.

http://www.youtube.com/watch?v=TMfXPzsIkv4 linki de burada dinlemeyen kalmasın.
The Hobbit soundtrack'larını dinleyince yeniden hayran olunmaması elde değildir.
lotr serisinin ostlarını icra eden muhterem, eli öpülesi amca. bir nefes hayat'ın dediği gibi comp. recordings dinlenirse müzik ile resmen filmi filmsiz yaşatmıştır.

şu linki vereyim ben size : http://www.youtube.com/wa...Dv8I8&feature=related

önemli not: lan bu adam ostda bildiğin bebelere şarkı söyletmiş lan. vay be, harika da olmuş hani.
the lord of the rings'in müzikleri dikkatimi çekene kadar kendisinden bihaber olduğum dahi müzik adamı. şu anda gözümde hans zimmer ile birinci sırayı paylaşmaktadır. sırası gelmişken complete recordings albümü bulunup dinlenilirse, bu abimizin nasıl bir abi olduğu daha iyi anlaşılır zira the return of the king'de dört tane olmak üç ayrı albüm içinde üç ayrı diskten oluşan toplam 10 albüm yapmıştır ve parçaların toplam sayısı 135'tir. bu nasıl bir olaydır, anlayan beri gelsindir.
(bkz: jacob s theme) ile beni benden almıştır.

http://www.dailymotion.co...cobs-theme-twilight_music
soundtrack konusunda john williams ile kapışabilecek tek insan. ama yanlış anlaşılmasın, kapışmak dedim, kazanır demedim. elbette ki john abimizi bu konuda kimse yenemez.*
film müzikleri konusunda aşmış şahsiyettir.
(bkz: lord of the rings)
(bkz: the departed)
son derece dandik müzikler yaparken birden john williams ekolüne geçerek başarıya ulaşan bestekar şahsiyet.
üç oscar sahibi müzisyen.
The Last Mimzy adlı boktan filmin müziklerini yapmış şahsiyet.
silence of the lambs'ın muhteşem senfonik müziklerini besteleyen insan.
'the silence of the lambs'e de müzikler yapmıştır, hoştur...
beni her gün olmak istediğim yere götüren insan.
(bkz: middle earth)
18 ekim 1946 da kanada toronto da kuyumcu bir ailenin cocugu olarak dogmustur. boston da Berklee College of Music de muzik egitimini almıstır. cok unlu bir show programı olan" Saturday Night Live " adlı programın muzik drektörlügünü yapmıstır (1975 den 1980 e kadar)
mukemmel soundtrackler ureten insan.
fellowship of the ring soundtrack'iyle herkes tarafından sevilmiş, takdir edilmiştir. üstüne bi oscar patlatmıştır bu adam, bu soundtrackle.