bugün

buffy the vampire slayerdaki sümsük hallerini ya da american piedaki "saxomanyak" triplerını bırakmış bır alyson hanniganı izleyebildiğimiz dizidir. ama barney varken kım takar onu!
gelmiş geçmiş en eğlenceli cnbce dizilerinden biridir.
fakat yayın saatine/gününe bir karar veremediler kardeşim, kafalarına göre oynayıp duruyolar.
piç ettiler güzelim diziyi.
(bkz: how i became prime minister)
(bkz: white house instead of kabe)
Şu sıralar ekseriyetle izlediğim her ne kadar light bir komedi dizisi gibi gozukse de ilişkiler konusundaki saptamalarını ve ikili ilişkilere bakıs acısını fazlasıyla gercekci buldugum dizidir.Her bolumunde kendi iliskime benzer seyler buluyorum. onun dısında komiktir, eglencelidir, lost gibi yormaz, prison break gibi germez.yatılan yerden elde birayla izlenesidir.
birinci sezonuna gün itibariyle başladıgım ve niye daha önce bulup izlememişim dedigim dizidir. barney gibi bir deli mutlaka bulunmalıdır insanın etrafında ona kanaat getirdim ya da insanın kendisi barney gibi olmalı her seyi bir "suit"e baglamalı, her yaptıgı "legendary" bir olay olmalı. ted'e gelirsek maşallah kız gibi çocuktur, efendi efendicik oturur, masum masum evlenecek kız arar. marshall ile lilly ise ideal çifttir.
4-5 arkadaşın hikayesinin anlatıldığı sıcacık dizi.
Marshall ve lily tam anlamıyla dream couple'dır. insanı sinir ederler.
çok şükür evlendiler sezon finalinde. "property of marshall" yazılı donun robinin çantasından çıktığı sahnede koptum.
Diziyi komik yapan elemanlar Jason Segel (Marshall Eriksen), Neil Patrick Harris (Barney Stinson)'dir. Onlarsız bir "how i met your mother" düşünülemez. Bu sırada Barney'i idolleri olarak görenler için kötü bir haber. Gerçek hayatta eşcinselmiş Neil patrick harris. Olsun kendi tercihidir. Saygı duyarız...
Şu anda sonunu merak ettiğim tek dizi.Ne lost, ne heroes, nede prison break in sonunu merak etmiyorum. sadece how i met your mother.bunun yaninda:

--spoiler--
Okuduklarıma göre Lily, Mother statüsü kazanıyor ileride.Bu durum Marshall'dan mı Ted'den mi bunu zaman gösterecek.
--spoiler--
bir günde iki sezonunu birden izleten harika cnbc-e dizisi. barney'le marshall'a doyum olmuyor.
barney stinson - look my eyes teması ile beni fena hallere sokan, i love newyork dedirtecek kadar benimsenebilinecek dizi film. gülmeyene para iade durumu söz konusudur. türkiye şartlarına okadar uzak olmasına rağmen bu kadar yakın hissedebileceğiniz başka bir dizi daha yok. hepsini izledim biliyorum.
robin sparklesli bölümünde klibin çekildiği tarih 93 olmasına ragmen neden 80ler temalı olduğunu soran marshalla robinin verdiği yanıt yaran cinstendir: kanadaya 80ler 90larda gelebildi.*
türkiyede taklidi yapılırsa romantik veya biraz hüzünlü sahnelerinin abartılıp diğer bunalım, ağlamaklı dizilere dönüşmesinden korktuğum cnbc-e de yayınlanan çok güzel bir romantik-komedi dizisidir.
bir cbs dizisi olan how i met your mother'ın kısaltılmış hali... ayrıca sanki bir soruyu anlamak üzereymiş gibi ya da tadılmamış bir çikolatayı ısırırken çıkartılan ses.
her bölümde kopartan müthiş bir dizi.en ciddi krize sokan bölümse ted'in robin'in evine taşınmaya kalkıştığı bölümdür.****
tekrar yayınlarında bile izleyiciyi güldüren komik dizi.
gülme krizine sokan adam barney in oynadığı dizi.
barney nin fazlasıyla niles crane koktuğu dizi. bi niles crane hırsızlığı var ama hadi bakalım.
barney' in, ' zamparalık nasıl yapılmaz? ' ile ilgili sağlam fikirler verdiği dizi. *
bugunkü tekrarında final bölümü yayınlanacaktır duyurulur. saatlerimiz 20.00ı gösterdiğinde cnbcde olmakta fayda var.
3. sezonun ilk bölümünün adı, 2. sezonun son sahnesinin izleyenlerin az çok tahmin edebileceği gibi wait for it'tir.
komik ötesi acayip kendine bağlayan bir dizi.
onlar gibi arkadaş çevrem, lily-marshall tadında ilişkim olmasını isterdim. friends tadında denemez ama ona yakın bir dizidir.
içerisinde harika star wars esprileri olan dizi.

lily: tamamen yeni bir soyadı bulmalıyız.

marshall: çok kolay, lily and marshall skywalker.
ve daha nicesi.
televizyon tarihinin en samimi ve eğlenceli arkadaş grubunu barındıran çoook eğlenceli dizi. Ayrıca barney stinson gibi kelimelerin kifayetsiz kaldığı bir karaktere sahiptir.

izlenir, gülünür, sırıtılır, mutlu olunur.
ted ve robin' in birbirine bu kadar yakışmasına rağmen, dizi yapımcısının görülen ilgi üzerine yalnızca diziyi uzatmak için ted ve robin' in evliliğini ileri bir tarihe aldığını akla getiren dizidir. iş, güç ve stres arasında birbirine bu kadar yakın, birbirini bu kadar iyi tanıyan ve dostluğun anlamını bilen insanları, kurgu karakterleri olsalar da tanımak çok zevkli.
edit: bayağıdır takip edemememden kaynaklanmış olacak, ted ve robin ayrılmış, yani anne robin değil. teşekkürler double cross.
sanırım bu sene cnbc-e de yayınlanmıyacak bu dizi. ntvmsnbc' nin internet sayfasında ki haberde ne yeni yayın döneminde ki yayınlanama tarihinden, ne de diziyle ilgili gelişmelerden haber verilmiş. umarım yanılırım. *
http://www.ntvmsnbc.com/n...419638.asp#storyContinues

edıt:doğru bilmişim bu sene yayınlanmıomuş cnbc-e'de. barney'Siz hayat bir hata. ama gelde anlat şunu cnbc-e' ye işte.
edıt2: falso ve rectoa teşekkürler
edıt3: göt olmaktan ilk defa bu kadar mutlu oluyorum. hafta içi saat 18,15de eski bölümleri yayınlanıyor. sanırım yeni sezona hazırlık falan. eğer bi değişiklik olursa zaten seri edıtlerle düzeltme yapacağım sözlük ahalisine *