1. 1.
  how i met your mother dizisini peş peşe izleyip nirvanaya ulaşmaya çalışan bireydir. kendini barney sanıp abazan abazan barlara takılabilitesi yüksektir.
  -2 ... niddhog
 2. 2.
  gelecekteki eşini bulmak adına önüne gelenle gömlek değiştirir gibi çıkarken burnunun dibindeki güzellikleri görmezden gelen adamdır.
  1 ... unidentified stranger
 3. 3.
  arkadaşlarını söz konusu dizideki karakterlerle eşleştiren, kimi arkadaşlarının sürekli takım elbise giymesini bekleyen zat-ı muhterem bireydir.
  2 ... owlum
 4. 4.
  barney'in terzisine özenip evi barkı satarak binlerce dolara takım elbise yaptırma potansiyeline sahip kişidir. bunun yanısıra ted'e özenip mimarlığa geçmeye ve hayatının aşkını aramaya da meyillidir.
  1 ... hayatinanlami
 5. 5.
  bilgisayarın başından (veya diziyi hangi cihazda izlediyse) kalkıp; "anne dayımların düğününde giydiğim bi takım vardı o bana hala olur mu, nerde bi deniyim?" diye seslenen özenti kişilik.
  2 ... hfalkan
 6. 6.
  suit up diye diye dellenip ortalarda dolanan insan.
  1 ... ilikemyself
 7. 7.
  legen...wait for it darry diyerek ortalıkta gezinecek, her bir olay olduğunda yanındaki arkadaşına çak bir beşlik diyecek, arada barney havalarına girip kızlara asılacak bireylerdir.
  1 ... usooo
 8. 8.
  ben ve benim arkadaşım. müdavimleri bilirler himym'da ''slap bet'' adında bir bahis vardır. bizde arkadaşımla bir konuda çıkmaza girdik, ve bu uygulamaya başvurduk. ve akabinde, ben bahsi kaybeden taraf oldum. bahsi kazanan arkadaşımın sonsuza kadar 3 tokat hakkı var, ve biri çoktan suratımda patladı. şimdi bedbaht bir biçimde diğer ikisini bekliyorum. yani sözlük, korkuyorum ve uyarıyorum; sakın evde veya başka bir mekanda bu oyunu oynamayın! kaybedersiniz paranoyak olma ihtimaliniz hayli yüksek. ha, kazanırsanız orgazmdan zevkli anlar sizi beklerler. ama o riske girmekte size kalmış vesselam.
  1 -1 ... entry
 9. 9.
  kesinlikle dizideki bar / pub tarzı bir yer bulmaya çalışacak, her gün arkadaşlarıyla oraya gitmeye çalışacaktır.
  1 ... abzugzubzug
 10. 10.
  "hadi sen barney ol ben ted olayım,ayşeyle ali de marshall lilly olsun"diyen, küçükken de "hadi sen barbie ol ben cindy" kafasını yaşamış insandır.
  1 ... lenslisuzy