1. ?.
  türkçesi sisler evi olan ve iran'dan amerika'ya iltica eden bir subay ailesinin bürokratik bir yanlışlıktan dolayı evinden atılan bir kadın ile 'ev' meselesi yüzünden yaşadıkları kavgayı,dostluğu ve acıyı çok başarılı bir kitap ve film.
  1 ... sayincevizkabugu
 2. 1.
  başarılı bir drama. ben kingsley'in performansı takdire şayandır.
  2 ... blackened
 3. 2.
  "oy oy oy, bu ne filmdi be", pek az film için denebilir, pek az bu kadar sakin ama kendine muazzam bağlayan bir film olabilir, iranlı bir aile amerikada tutunmaya çalışır, nasıl olmuş ne sebeplerle filmin başına otrumuşum hatırlamıyorum, pek bilinmediğinden olsa gerek büyük olasılıkla bunalım dönemlerimde cdler arasından çekip rasgele izlemeye başlamışımdır, filmin ortaları bu iranlı aile heba olacak diye geçirdim içimden, üzüldüm kahroldum böyle bittiği için keşke tahmin etmeseydim, keşke böyle olmasaydı dedim günlerce, o zamanki bunalım dönemim geri kalanlardan daha uzun sürmüşse hep bu film yüzündendir.
  1 ... sybian cemil
 4. 3.
  kadrosunda ben kingsleyin yanısıra jennifer connellynin de yer aldığı. oyunculuk adına aşırı işlerin yapıldığı enfes bir filmdir. kitabını okumamıştım ancak uyarlama filmlerin çoğunluğunda görülen başarısızlık bu filmde asla yoktur (ki kitabın yazarıda dvd de yer alan röportajda bunu belirtiyor).
  1 ... mechanix
 5. 4.
  --spoiler--
  bu da mı olacaktı dedirten olaylar silsilesi; bok yoluna gitti niyazi tadında şaşırtıcı bir film. ev evet hayatımızda ne kadar önemli bir şey... fakat sevdiklerini, yaşamının sıradan akışını kaybedince evin ne önemi kalıyor?
  --spoiler--
  ... dun gece radyodaki deli benim
 6. 5.
  bildiğim en underrated filmlerdendir. özellikle filmin sonu çok vurucudur.
  --spoiler--
  jennifer ablamız kimi kimsesi olmayan ve evini de bürokratik olaylar sebebiyle kaybeden bir hatundur. bu evin yeni sahipleri ise iranlı bir ailedir. aralarında ilkin kavga olur. işin sonu kathy'nin (jennifer) intihara kalkışmasına (evlerinin önünde) kadar gider. iranlı aile ise onu evlerine alıp iyileştirmek ister. herşeye rağmen ona misavirperverce davranırlar. ama kathy'e tutulan moron şerif (ki bu hollywood polisleri hep moron olarak gösteriyor nedense) yüzünden aile çocuklarını kaybeder. ve intihar ederler. kathy de intihar eden bu çifti kurtaramayınca (kız dağılır tabi) eve gelen polis memuruna ("ev sizin mi bağyan?" der) bu "lanet" evin kendisine ait olmadığını söyler. film de biter. evet ben yazınca böyle tikindirik bir özet çıktı ama olanlar kısaca böyle.
  filmin ilk yarısı çok sıkıcıdır. ama ikinci yarısı özellikle de sonu çok güzeldir. özellikle final'DE jennifer connely ve ben foster (oğlu vurulduktan sonraki oyunculuğu) oyunculuklarıyla yardırmışlardır.
  --spoiler--

  http://www.filmcritic.com...-thumb-560xauto-24326.gif
  ... rivne
 7. 6.
  23 nisan 2013 gecesi planet sinema da denk geldiğim filmdir.
  biraz uzun sürdü gibi geldi bana ama gerçekçiliği ile çok dikkat çekici .
  behrani ailesinin irandan amerika ya kaçması ve burada kathy adlı bir kızın evine sahip olması ile başlar, kızın kendine ait olduğunu düşündüğü bu evi geri alma çabasıyla sürer ve tam her şey düzelecek artık, anlaşacak şirin mi şirin, sevimli karakterlerimiz derken beklenmedik ölümlerle bimiştir.

  şerif yardımcısına tepki duyulsa da adam zaten aslan burcu erkeğinin önde gideni gül gibi karısı ve çocukları varken kathy e takıldı.o dehşet gecesi eve zorla girdikten sonra anlamadan dinelemden asayişi sağlamaya çalıştı.neyse benim gibi yabancı film konusunda az ilerleme kaydeden bir adamı bile yerinden kıpırdatmamış filmdir.
  ... sansyoklan