1. 1.
  hakaretamiz yorumlanabilecek hareket. sponten bir hareket değil aksine bilinçli ve istikrarlı bir şekilde ekonomik sınıf yolculara "allahın fakirleri yüzünüzü şeytan görsün" dercesine gerçekleşmekte her sefer.
  3 ... salvatoreadamo
 2. 2.
  ekonomikdeki yolculara pis fakirler olduklarını daha da fazla hissettiren hareket.
  ... beck1729
 3. 3.
  Ayni ucakta sinif yapan hostesin ayibidir.

  Ucak dusse siz olmiyeceginiz sanki.

  Cem yilmaz a selam.
  ... frekans
 4. 4.
  (bkz: parayı bulunca götün kalktı dimi)
  1 ... jarrus
 5. 5.
  o olay şöyle olur aslında, busıness yolcuya yerde servıs ıkram baslar, hosgeldın kokteylı, sıcak,soguk el havlusu, buzlu badem falan ıkram edılır, en son koltukta oturan busıness yolcuya ıkram yaparken, ekonomının ılk sırasında oturan yolcu tum ıkram akısına sahıt olur lakın o ıkramlardan yiyemez hatta "bıze ıkram yok mu?, bız de yolcuyuz burda" dıye zerzenıste bulunur hostes e. olayı abartıp, "busıness a gulucukler saçıyorsun, bıze bakınca surat bes karış, paranın gucu ıste" dıye ekonomının ılk sırasında oturan hoduk yolcu sıkayetıde duyarsın hostes olarak. sonra uçak kalkar, artık ekonomı ve busıness ve fırst sınıfları ayırma vaktı gelmıstır, herkes odedıgı kadar hızmet gorur, kemer ıkaz ışıkları soner, onde oturan hostes, koltuğundan kalkar,ucak tırmanıştadır halen ve asagı doğru egımlı vazıyette, hostes hafıf zıplayarak hafıf bır yerlerını sallayarak tepeden topuklu ayakkabı ıle ınmek gıbı bır vazıyette , perdenın olduğu yere gelır burası ekonomının ılk sırası , busıness ın son sırasıdır kı, ılk sırada oturan ekonomı yolcusu zaten yerde hostesın canını sıkmıştır, perde son kapanmadan, ılk sıra ekonomı yolcusu son bır laf söylemek yada sokmak ıster kı, ağzını açması ıle hostesın perdeyı sert ve hızlı kapatma ıvmelerı aynı sanıyelere denk gelır ve game over olur. ozellıkle uzun yıllar uçuyorsanız o perde ışık hızıyla yarışır ve ekonomı yolcusu ne dıyecekse artık perdeye der, oturur.
  2 ... hostesgorunumlupilot
 6. 6.
  ekonomi sınıfındaki hardcore kemalistlere olan tepkisinden olabilir.
  -1 ... abot
 7. 7.
  eski bir british airways geleneği olarak, sınıf farkının açıkca ortaya konması için hostesler tarafından göstere göstere yapılması konusunda eğitimi verilen davranıştır.

  "perde arkasında onlarla özel olarak ilgileneceğiz, sizler de uslu uslu oturup derdinize yanın alt tabakanın aşağılık insanları."

  anlamı taşımaktadır.
  1 ... liberalisticcommunist
 8. 8.
  işte bunlar hep para.

  aynı hostes first class yolcularını da rahat bırakmıyor. dakka başı başınızda bitip "bir isteğiniz var mı efendim" diyerek otomatik bir gülüşle üstünüze eğiliyor. Erkek yolcuların ağızları kulaklarına varırken, hostesin memelerini yüzümde hissetmek hiç de hoş bir duygu değil.
  2 ... zeheyran
 9. 9.
  sizi aşağılık fakirler.
  ... sasu
 10. 10.
  Sikimde olmayandır. isterse alsın perdeyi götüne soksun. Artistliğin alemi yok. Ekonomi sınıfı olmasa o uçak yarrak kalkar. Önde oturacam diye sikilen enayi yansın derdine.
  2 ... yeksin