bugün

ömür gedik adlı yazarın çıkardığı tekerleme misali şarkı. yeri gelince kıytırık şarkıcı müsvetteleriyle dalga geçiyosunuz. iyi de yapıyosunuz. ama o ne ya ilkokul çocuğu da yazar böyle şarkı. hop dedik orda kal, portakal ne ya. söylemeye utanır insan. yaz yazını bak işine, itibarın kalsın bari.
kafiye yapmak uğruna sözlerin bir anlam ifade etmediği şarkıdır.
(bkz: sertaç ortaç tarzı söz yazmak)
Tavlada okulların tatil edilmesi sonucu tatil eden kişinin rakibine sarfettiği provokator soz bütünü.
yaklaşık 5 dakika önce beyaz show'da çalınan şarkının nakarat kısmıdır.
an itibariyle beyaz show u rezil eden şarkıdır. ayrıca teoman ı bu şarkıya düet yaptığı için kınıyorum.
şarkının sözleri sezen aksu 'ya aittir.

heralde taşşak geçilecek ise sezen aksu 'yla geçilmesi gerekiyor ömür gedik ile değil.. yada bilmeden konuşmayacaksın..
sözlerinden pek bir şey anlamasam da her dinleyişimde bana mutluluk veren beni keyiflendiren bir şarkıdır kendisi.
kenan doğulu'nun çakkıdı şarkısında yapmıştı yapacağını sezen aksu. şimdi bir kez daha yaptı. teoman şarkıya çok şey katmış.
nakaratı absürt olsa da dile yapışan ; bütün olarak dinlenilse güzel şarkı .aslında hüzünbazlığı da vardır şarkının;

ister memleket meselesi
ister aşk manevralarında

Dünyanın kanunu
Zalimin zulmü
Fırsatçıdır en terbiyeli ego
Marifet sever ya halk da

Ben azalttım kendi değerimi
Katlanarak nazarında
Doğası gereği ezer biri diğerini

Aşk işgal altında
Zorladıkça zorlayası gelir
Hep sınır hattında
Sonunda en yerleşik yürek bile
Göçer olur
*
sezen aksu sözlerini yazdı diye şarkıya dokunulmazlık zırhı giydirmeye çalışanlar var. Sezen aksu tanrı değil ya. Boktan yazmış işte.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.