1. ?.
  sırayı bozup arada kaynamaya çalışan fırsatçılara hitaben gırtlaktan çıkan türk erkeği hünkürmesi...
  2 ... sıçtırtma lamasına
 2. ?.
  DAHA ÇOK WC KAPILARINDA RASTLANIR.
  ... cnnturk
 3. 1.
  örneğin; taksim den kozyatağı'na giden 129T nolu otobüs için bekleyen insanların bir kısmı hemen otobüs kenarında sıra yaparken, diğer insanlar 110'un yanında (yani 129T sırasında) sıra yapar ve sonrasında otobüsün kapılarının açılmasıyla beraber çoğunlukla sırada bekleyen insanlardan, otobüsün yanında araya kaynamaya çalışan insanlara karşı atılan bir nida; 'hop arkadaşım sıra var'.
  ... onlymysoul
 4. 2.
  yatılı okullarda, öğrenci yurtlarında, iftar çadırlarında, kısacası yemek kuyruğunun olduğu her yerde söylenebilecek cümlelerden biri. aynı kişi başka bir kuyrukta " beyefendi burada bir sıra var lütfen saygılı olun " derken, yemek sırasında tam anlamıyla mutasyon geçirip " hooğp arkadaşım sıra varr " diye böğürür. az da olsa hak verilesi durumlardandır. çünkü açlık gerçekten de kötü bir şeydir.
  ... thor voivoda
 5. 3.
  (bkz: bilader sıraya geçsene)
  ... thedewil
 6. 4.
  geçen gün karşıyaka osman bey parkında ki büfe den kentkart dolduruken başıma gelmiş hadise. ancak anormal olması dışında normal, adamın arkadasında sıra yok birşey yok gelip sana çatıyor sonra da senin cüsseni görünce korkuyor laf edemiyor. böyle kıl adamların laf etmesi dışında normal ayrıca türk milletinin de başka şeyler dışında haklarını aradıkları ya da gaza geldikleri tek şeydir.
  ... pink_floyd
 7. 5.
  sıra ve kuyruklarda sıkca duyulan hitaptır
  (bkz: kaynama korum)
  (bkz: kaynak yapmayın len)
  ... enginar