1. 90.
  vadide ki zambak romanın fransız yazarı.
  ... albatroshaski
 2. 91.
  tasvir sanatının en uç noktasına ulaşan yazardır. zira sayfalarca tasvir okursunuz öyleki bir odayı, bahçeyi gözünüzün önüne getirebilir. fakat okuması zordur azizim zor.
  1 -1 ... mr sezai
 3. 92.
  tuğba özerk adlı güzide sanatçının kendisine şarkısında yer vererek honore ettiği yazardır.
  ... caraskal
 4. 93.
  her sevişmenin ardından; ' kocaman bir roman daha bitti ' diyen insan.
  ... bendosto
 5. 94.
  felaketin iyiliği varsa, hakiki dostlarımızı tanıtmasıdır.
  ... kara7777
 6. 95.
  bütün dünya klasikleri okuma hevesimin içine eden yazar. oğlum o nasıl bir tasvir sanatıdır lan? bak balzac! buradan sana sesleniyorum. arkadaş kasten mi yaptın, nedir yani? okuyucuya nasıl işkence ederim diye çok düşündün herhalde. birader 6 satır cümle mi kurulur. cümlenin ortasına doğru mala bağlıyorsun. adam ol lan!

  kendisini atlayıp turgenyev, dostoyevski ve tolstoy ile yola devam edeceğim mecburen.

  vesselam...
  -1 ... kalemistik
 7. 96.
  öldüğünde 51 yaşındaydı ama arkasında onlarca ölümsüz eser bırakmıştı. günde yaklaşık 50 fincan kahve içtiği söylenen balzac, kahve yapacak birisi olmadığında kahve çekirdeklerini çiğnerdi.
  ... odegildenedenbenimkidegil
 8. 97.
  hayatındaki kadınları ve aşkları, onlar icin verdigi mucadeleleri ve annesini okuduktan sonra kitaplari bambaska bir sekilde okunan yazar. kesinlikle okuyun aşklarını.
  ... sosyaldahi
 9. 98.
  vadideki zambak adlı romanında aşkı şöyle tanımlamış ve hatta benim de içinden çıkamadığım sorularla abondane etmiş.

  --spoiler--
  yepyeni, rengarenk kanatlı bir ruh, kozasını delip çıkmıştı. demek oluyor ki, benim sevgili yıldızım, kendisine tapındığım mavi bozkırlardan aşağı düşmüş, parlaklığını, ışıltılarını, tazeliğini yitirmeksizin bir kadın olmuştu.
  aşkın ne demek olduğunu bilmeksizin, birdenbire sevdim. erkeğin en canlı duygusunun bu ilk taşması ne garip şeydir, değil mi? teyzemin evinde birçok güzel kadınla karşılaşmıştım ama hiçbiri bende en ufak bir etki bırakmamıştı. yoksa belli bir saat, yıldızların bir araya gelişi, özel koşulların bir araya toplanması gibi bir şey varda o zaman mı arzu bütün duyguları birden sarıyor, kadınların içinden bir tek kadın bütün arzuyu kendinde topluyor?
  --spoiler--
  1 ... yara bandini imzalatan adam
 10. 99.
  https://31.media.tumblr.c...0nj7KKYP1sijhweo1_500.jpg
  1 ... kara bayrak