bugün

hayatımda bu kadar sevip, bir o kadar kazıklandığım başka firma yoktur.
Elektrikli otomobil devrini ıskalayan markadır.
Abv honda.

Başka diyecek lafım yok.
görsel
görsel
görsel
görsel
Honda bile kapatıp gidiyorsa bi durup düşünmek gerek.
iki gündür yalan bilgilerle övülüp duran fabrika.

çalışanlara kıdem tazminatlarını verdiler.
kapanış diye 8 maaş brüt ve cumhuriyet altını verdiler.

20 yıllık adam 500 bin lira para almıştır.
8 maaş brüt de 80 bin lira civarı yapar.

ayrıca çalışanların çoğu bursa'daki togg'a gidecek.
çalışanların yüzde 70'ine fabrika iş ayarlamış durumda.

48 brüt maaşı hangi mal uydurdu acaba.
görsel
ucuzmuş hala.
piyasa değeri 47 milyar dolar olan japon otomotiv şirketi.
taş gibi araçlar üretir. alman araçlarının kendilerini aşırı bozduğu, bozduğu gibi fiyat ve yedek parça alanında fahiş fiyat politikasını bırakmadığı yerde ilaçtır, ilaç.
Otomatik viteste en sağlam marka.
cr-v modeli aracını almaya karar verip araştırınca almaktan vazgeçtiğim marka. Şikayet sitelerine göre dizel partikül filtresi zırt pırt hata veriyormuş ve garanti kapsamında değilmiş. Çok durup kalkmışsın ondan olmuş gibi kıçtan uydurma cevaplar verildiği yazılı. 2-3000 kilometredeki aracın partikül filtresi bozuk diye birisi benden para isterse hapse girerim. Hakem heyeti falan değil ya darp ya yaralamadan direk hapse.

Edit:Ne aliyim diye araştırırken gördüm ki partikül filtresi yolsuzluğu hondaya has değil. Pek çok marka insanları mahkemede süründürmeden hatasını telafi etmiyor.
brexit açıklaması tam anlamıyla (bkz: yersen) minvalinde olmuş..

brexit ingilizterenin hayrına olmayacak gibi pek..

almanyanın işine yarayabilir ama bak..

bizim için pratik bir önemi yok.. kendimiz bir önem arz etmiyoruz esasen.. ondan dolayı yağni..
görsel

f1 şanzımanına kurban olduğum .

görsel
ingiltere ve Türkiye'de fabrikası bulunan, araba ve motosiklet üreten japon firması.

Buradaki fabrikaları kapatıp, üretime japonya'dan devam edeceklermiş.

http://www.milliyet.com.t...kiliyor-otomobil-2829986/
formula 1 den uzak durması gereken marka. Batırdılar Mclaren'ı.
ghost in the shell filminde sağlam reklam vermiş marka.

filmde geçen "hanka" firmasının, teknolojik alet içeren neredeyse her karede gözümüze sokulan logosunun görünüş ve okunuş itibariyle "honda" markasını çağrıştırması da dikkatimden kaçmış değil.
2015 yılı cirosu 121 milyar 624 milyon dolar olan şirket.
https://www.59saniye.com/...eydan-okuyan-motosikleti/
Bir subaru değil.
islemiyete yeni bir soluk getiren yazar.

(bkz: #33478994)
Hızlı ve öfkeli de halbuki bir Japon aracı olarak toyota var.
ilk arabam 1994 model bir sedan honda civic di. daha sonra yavaş yavaş model yükselttim, 4. arabam yine honda civic 2000 model 1,6 ies 120 hp lik olan modeliydi ve canavar gibi gidiyordu, gaza ayağınızı dokundurduğunuz an koltuğa yapışırdınız o derece. bu arada araç güçlü bir motora sahip ama öyle tahmin ettiğiniz kadar çok yakmıyor hatta birçok 1,4 araba ile aynı yakıyordu, bütün performansı ve gücü 4 bin devirden sonra veriyordu, ilk 3-4 bin devire kadar gayet sakin bir aile arabası olarak kullanabilirsiniz çok az yakar ancak yanınızdan bir peugeot veya bmw geçerse sıkıntı yok basın ve kovalayın türünden.

şuanda yine araba değiştirdim çünkü 1,6 ies ile yolda rahat edemiyordum gaza bastıkça basası geliyor insanın bende bu yüzden kendimi frenlemek istedim ve aracımı satıp aynı marka ve model aracın 1,4 ies modelini aldım ve inanamayacaksınız bu aracın 1,4 ü bile 90 hp olmasına rağmen çok çok başarılı. çok fazla araştırdım ve muhtemelen 1,4 motor beni yokuşlarda veya arkada yolcu felan olduğunda zorlar performansı çok düşer diye düşündüm ancak geçenlerde arabada 6 kişi ve bagajda birkaç ufak tefek eşyalar ile çok rahat bir şekilde 180-190 yaptım. araç boş olsa kısa sürede 220 yi görebilir veya geçebilir bile.

Aklınızdan honda civic almak geçiyorsa temizini bulup alınız, aldırınız. olumsuz yorumlara aldırmayın asla pişman olmazsınız.
benim aklıma niye bu geldi fakir miyim neyim amına koyayım.

görsel
bugün müşterilerine, "Değerli Honda Accord/Civic/CRV/Jazz/Stream Otomobil Kullanıcımız, Honda'nın sürekli kalite izleme faaliyetlerinin bir sonucu olarak, aracınızın yolcu hava yastığı şişiricisinin yenisiyle değişmesi gerektiği saptanmıştır. Aracınızda tamamen ücretsiz olarak uygulanacak olan bu önemli parça değişimi için en kısa sürede Honda yetkili servisinizle irtibata geçmenizi rica ederiz. Honda aracınızı, sürekli olarak emniyetli bir şekilde kullanmanız için yapılan bu uygulamayı anlayışla karşılayacağınızı umarız" mesajını gönderen otomobil firması.