bugün

görsel

Honda, Gebze’deki fabrikasını kapatırken işçilere 48 maaş tutarında ikramiye verdi. Ancak işçilere ödenen ücretten yüzde 30’u aşan oranlarda vergi kesildi.

https://www.cumhuriyet.co...e-kesintiye-gitti-1875336
Emsal olsa keşke.
ahlaksız zenginlere bakıp paradan soğumayanlar, ahlaksiz muslumanlara bakıp dini kötülüyor.

samimi değilsiniz.

aynı zamanda öyle cahilsiniz ki, konuşmalarınız, cehaletinize onay verir nitelikte.
HONDA ADAMLIK ONDA. SAHTE iSLAMCILARA EN SAĞLAM KAPAĞI ATMIŞTIR
Kişi başı 580.000 lira olmadığı,kıdem tazminatı yanında 8 maaş ihbar tazminatı verilmiş, hiç devamsızlık yapmayan personele birer maaş performans ikramiyesi verilmiş, öyle 580k tazminat diye bir şey yok.

Ama üretimi durdurduk deyip çalışana maaş vermeyen pezevenklere kıyasla yine insanlık dersi vermişlerdir.

Japon patronu övecem, türk patrona sövdürecem diye yalan beyanlarda bulunmak son derece yanlıştır.
Çünkü yalancı çobana dönersin iz, her sözünüz yalan olarak değerlendirilir.
dış güşlerin oyunudur. adamlar resmen bizim muhafazakar işverenleri küçük düşürmek için yabmışlar. kesin arkalarında soros falan vardır..

sabah sabah ak kefenli taklidi de hiç çekilmiyor görüldüğü üzere. şimdi bu adamların yaptıklarına bakıyorum bir de şimdi çalıştığım şirketten 1 evvel çalıştığım yere. adam ordulu ( ordu şehri ) muhafazakar geçiniyor. sünnet olan sakalını bırakmış cuma namazlarını hiç kaçırmaz en ön safta yerine kurulur cuma günleri. ağzından allah kitap eksik olmaz çocuklarını dine göre yetiştiriyor sözde. kuran kursuna falan yolluyor üst başları ona göre uyduruluyor. netice ? en sıkışık dönemde bizim maaşları vermeden "umreye" gitmişliği var. işten çıkarken 5 senelik tazminatımın üzerine yattı. kendisinin üçkağıtları yüzünden igdaş ile papaz olduk ve sanki bizim hazırladığımız dosyalara mesai bitip biz evlere gittikten sonra bizden habersiz sahte evrak ekleyen o değilmiş gibi faturayı bize kesti. hem işten çıkarttığını beyan etti hem tazminatımı yedi. allahından bul dedim çıktım birkaç ay sonra merdivenlerden yuvarlanmış ve kolu bacağı kırılmış. ama hiç yediği hakların bedeli diye düşünmemiş görünmez kaza demiş. bu adam dinli imanlı adam düşün..

bu şimdi çalıştığımın hemen evveli çalıştığım yerde de aynı. devlet sokağa çıkma yasağı ilan ediyor. öyle izin kağıdı ile falanda çıkılamayan ilk pandemi dönemleri. cumartesi günü işe gidemiyor kimse patronun kendisi dahil. ama ay başı gelince 4 adet cumartesiyi ve 2-3 gün hafta içine denk gelen sokağa çıkma yasaklarını maaştan düşüyor.. soruyoruz neden diye işe gelmediniz diyor. sen dükkanı açabildin mi diyoruz açamadım diyor ama o ayrı bu ayrı diyor. pandemi boyunca böyle ibneliklere devam ettiği için işten ayrılıyorum. 12 senedir çalıştığım yerden ayrılıyorum ve son 2 senenin tazminatını vermiyor. allahtan ki son 2 senelik hariç önceki tazminatı bir şekilde almıştım zamanında akıl edip. adamı tanıyamamış olsam ve 10 senelik tazminatı almamış olsam 12 senelik paranın üzerine yatacaktı. bunun da ağzından allah kitap hak hukuk düşmez. namazları hiç kaçırmaz herkese ahlak dersi verir konuşarak..

bir de bu ateist denilen japonlara bakıyorsun. "kuran da yazıyor dost edinilmemeliler" denilen yahudilere bakıyorsun ( zamanında yahudinin yanında da çalıştım küçükken ) ikisi de hak hukuk bilen adamlar. paranı 1 lira eksik vermedikleri gibi fazlasını veriyorlar üzerlerinde hakkın kalmasın diye. bizimkiler muhafazakar geçiniyorlar ama sinekten yağ çıkartmakta üstlerine yok. her türlü hak yemeyi kovalarlar. fırsatını bulurlarsa da yerler. bu nasıl bir iştir arkadaş yıllardır anlayamadım ben bu işleri..
Japonlar yqpıyo wallah.
işçi başına 580 bin lira.
Memur emeklisi babam emekli ikramiyesi olarak bu paranın yarısını almadı.

Japonya'ya taşınmak istiyorum. *
AKP döneminde tek bir otomobil, kamyon, otobüs fabrikası kurulmadığı gibi geçmişte kurulanlar da gidiyor.

Bizden önce çivi çakılmadı diyenler dövizi hep geçmişte kurulmuş üretim tesisleri sayesinde getirdiler memlekete.

Yobaz demek çok yalancı çok hilekar çıyan demektir.
Aslında tartışmamız gereken Honda neden gidiyor?

Volkswagen neden vazgeçti gelmiyor?

Avrupa'ya nazaran bedava işçilik.
Bu kadar teşvik varken...
Türkiye'de insanlar ikinci el külüstür arabalara gelir çalışma saati vb kriterlere göre birim fiyat olarak Avrupa'da bir çalışanın alacağı lüks segmenti araçları aldığı seviyede ücret ödeyip aldığı düşünülürse...
böyle bir pazara neden gelmiyorlar, gelmekten vazgeçiyorlar?

Bir düşünün...

Köprü yol havaalanı vb projelerden yabancılar hisse devri yapıp kaçıyorlar, neden acaba?

Asıl tartışmamız gereken bu da...
Dünyanın en karaktersiz insanlarının bizden çıktığını bir kez daha kanıtlayan derstir. Çok uzağa bakmanıza gerek yok eşe dosta akrabalarınıza falan bi bakın yeter. Bunlardan herhangi birinden yakınmayanınız var mı? Bizde devlet bile millete nasıl çaksamın peşinde. Örnek vereyim, 2016 yılında 4 bin lira ödeyip gss prim borcumu kapatmıştım, o zaman 9 bin liraya falan araba vardı paranın büyüklüğünü anlayın diye söylüyorum. O zamandan beri de çalışıyorum, geçen baktım yine 400 tl gss prim borcu çıkarmışlar bana ahaha. Nerden çakacaklarını şaşırdılar aq. Bu ülke kendi insanına bile bedava hizmet vermiyor acı ama gerçek.
Bu firmanin sahipleri turk olsaydi iscilerin tazminatini vermeyecegi gibi bir de borclu cikarmanin yollarini arardi.

Boyle serefsiz, pust ve orospu cocuklari yetisiyor aramizda.
işçi başı 580.000 lira.. 1200 işçi zengin olmuş desene. o değilde böyle şerefli adamların türkiyeden çıkması bence asıl bunu konuşmalıyız.
Bizim müslüman geçinen esnaf sigorta yapmaz.
"ulu manitu kapitalistlerin de vicdanlısını versin" dedirtmiş japon firması.

işletmesi patlamış,
havaya uçmuş işçilerin vucut parçaları daha toplanmamışken,
patlamanın ertesi günü yemekli toplantı yapan işveren örgütünü de iyi biliriz.

not: kendilerine "müstakil" diyenler on line mı?
müstakil ne la? müslüman mı demek istemiş burda şair?
Malumunuz; izmit Körfez geçişi asma köprüsünde 'Catwalk' olarak bilinen halatın kopmasından kendisini sorumlu tutan Japon mühendis 51 yaşındaki Kishi Ryoichi maket bıçağı ile harakiri yapıp intihar etmişti. Cesedi Yalova’nın Altınova ilçesi’ndeki mezarlık girişinde bulunan mühendis intiharı ile ilgili not bırakmıştı.

https://www.google.com/am...dis-intihar-etti-28529396

Bizi hayvanlardan ayıran şeyin akıl olmadığını anladınız sanırım.
Evet, bizi insan yapan şey; bir tanrıya inanmak, bir kimliğe (falanca millet filanca etnik kimlik) sahip olmak, bir ideoloji siyasi görüş taşıma, oy atma, filanca parti bilmem ne rejim savunmak, yönetilmek bizi insan yapmaz.

Tüm bu olgular akıl (veya akılsızlık denen ve sürünüp donyo bozo koskonoyor demek) ile alâkalı olan değerler olgular sizi insan yapmaz.

Bizi insan yapan tek şey; ahlâk.
48 maaş değil ulan 8 maaş brüt verdiler.
adamlar hem 20 yıllık çalışana 500 bin lira kıdem tazminatı hem 48 maaş (yaklaşık 500 bin lira) niye versinler.
Şaşkınlık içindeyim. Bütün antikapitalist duygularım örselendi.
bizde olsa fellik fellik haklı neden ararlar kovmak için.
Yeminle salak bu caponlar. Çızgı film çıza çıza çızgı filim olmuş bu herifler. Türk yönetici atasalar hiçbiri olmazdı: Bizdeki patronlar bırakın üste para vermeyi, tazminatı nasıl hacılarız, işçiyi daha nasıl öperiz; işte bunun hesabını yapıyor. Gavur oğlu gavurlar! Yanlış anlamayın; gavur diye çekik gözlü kıskanç caponlara didim.
Japon keferesi len aq.
Emeğe değer veren firmaların olması , en azından bir miktar emekçinin kendini değerli hissetmesi beni mutlu ediyor.
Gel bunu bizim dincilere anlat.
küçüklüğümden beri hep sevmişimdir zaten...

görsel
güncel Önemli Başlıklar