bugün

ibnelerin kendini avutma durumudur. madem homosun bunu kabul et. evet.
homofobi "bir gün ben de eşcinsel olurum" korkusu demek değildir sadece, eşcinsellerden tiksinme, eşcinselliği zararlı bir şey olarak görme halidir de aynı zamanda. "çirkin yazılar" olarak geçen yazıların içeriğinde verilmek istenen mesajın, anlatılmak istenen şeyin ne olduğunu farkında olduğu halde veya okuduğunu anlayamayacak durumdakilerin de bu kategoriye girdiğini söylemek mümkün. homofobiyi kendi kafasına göre şekillendirenlere, "oğlum eşcinsel, onu düzeltin" diye giden anne-babalara da psikologların "öncelikle sizin tedavi olmanız lazım, oğlunuzun bir şeyi yok" dediğini bilmeyenlere ayrıca selam ederim.
got korkusundan homolara saldiran gizli escinsel yazar kadar kotu bir durum.
eşcinsel olmayan yani normal insanların, eşcinselleri sevmek zorunda olmadığını anlayamamış * homoların , kendilerine veya bir başka homo kankalarına laf söylendiği vakit saldırı moduna geçmeleriyle beraber ağızlarından ilk çıkan kelimenin homofobik olması.

homofobi; kişinin kendi cinsine ilgi duyma korkusundan kaynaklanan, eşcinsellere nefretle saldırma halidir. burda farkedilmek istenmeyen ince çizgi, eşcinsellere laf söyleyenler homofobi olduğu için mi yoksa gerçekten eşcinsel olanın bazı lafları hakediyor olması mı?

eşcinselleri sevmemek için bir insanda ibne olma korkusu olması şart mıdır? ya da herhangi bir insan sevmediği birşeyi , ona dönüşme korkusundan mı sevmez?

sözlükte artık boku çıkmış olan homoluk ve homofobi kavramları hakkında yazdığım son yazı olsun istiyorum lakin birileri sürekli bir şeyler kusuyor. ister istemez ben ve benim gibi düşüne yazarlar cevap verme zorunda hissediyor kendilerini. terbiye sınırlarını aşıp şahıslara hakaret boyutuna getiriyor bazı yazarlar homo avukatlığını. sözde aynı üslupla cevap veriyorla ama hakkında konuşuluan kişi ben fahişeyim şunu yaptım, bunu yaptım şeklinde yazılar giriyor ve diğer yazarlar bunu yüzüne söylüyor. ancak; homo avukatlığına soyunmuş kimi gizli eşcinsel yazarlar hiç bir yazarın homofobi olduğunu itiraf etmemesine karşın yazarlara alçakça hakaret edebiliyor.

homofobisi olmayan bir insana bu sıfatı yakıştırmak adice bir hakarettir. eşcinselleri sevmemenin tek nedeni bir gün ben de bunlardan biri olabilirim korkusu değildir. sözlüğü biraz okuyan kişi, homo avukatlarının yazdığı çirkin yazıları görünce anlar neden bazılarının homo sevmediğini.