bugün

sormak istediğim soruyu biliyorsunuz aslında .

ancak sizi şaşırtmak isterim.

inançlı iseniz , insanı insandan kayıran bizden midir ? - yaradılanı yaradandan ötürü sevemez misiniz ?

değil iseniz , sevmek zorunda elbet değilsiniz ancak saygı duymak ahlakın bir gereği değil midir ?
Homofobik değilim ama kadın gibi konuşan (kadınlarla alakası bile yok o konuşmanında neyse) eşcinsellere feci ayarım. Eşcinselseniz bu tarz tavırlar sergilemeyin çünkü hiçbir kadın sizin davrandığınız gibi davranmıyor.
Tanım: Homofobik varlıkları insanlığa davet amaçlı açılmış bir başlık.

Üstteki yazara bir sorum olacak, eğer hiçbir kadın öyle davranmıyorsa neden kadın gibi hareket ettiklerini söylüyorsun hacı?

Edit: Bahsedilen sadece konuşma stilleriymiş.
ben de homofobik değilim fakat kerimcan durmaz ve benzerlerine ayar oluyorum, nefret ediyorum.
homofobiklik demek eşcinselleri kesmek demek değil, eşcinsellikten rahatsız olmak demek.

yani mesela bir kadın gelip işveli şekilde elini tuttuğunda rahatsız olmayan adam, bir erkek gelip işveli şekilde elini tuttuğunda rahatsız oluyorsa, o adam homofobik olarak tanımlanabilir.

bu yapılanın ayrımcılık olduğunu söylemek köylü kurnazlığıdır, insani haklar çerçevesinde ayrım yapmayan homofobikler çoğunluktadırlar.
yani eşcinselleri yargılayan homofobikler de vardır, yargılamayan homofobikler de vardır mutlaka...

(serbest çağrışım; https://www.youtube.com/watch?v=wTrNOtLpTYM)

ben mesela dini inancım sebebiyle bir kadın da gelip işveli şekilde elimi tutma cüreti gösterse rahatsız olurum.
bu yüzden "homofobik" dışında bir tanım gerekir beni tanımlamak için.

konuyu yüzeysele indirgeyip "homofobikler şöyledir, böyledir" diyemezsiniz.
böyle yaparsanız bu yaptığınız "safsata" şeklinde tanımlanır.
safsatalara bel bağlıyorsanız da buradan davanıza kendinizin bile inanmadığınız ortaya çıkar.

şahsi yorumum böyle.
Umarım cehennemin dibindesiniz.
Burdayım.
şuan enerji depoluyorlar uyandıklarında dolly makarnalarını yedikten sonra mesaiye başlıyorlar.
Hararetli tartışmalara bak. Garip bir ülke burası. Burada eşcinsellerin hakları homofobiklere karşı savunuluyor; homofobikler haklı gerekçeleriyle kendini savunuyor. Ama birisi müslümanlığını veya muhafazakâr siyasi görüşünü savunamıyor. Eşcinsellere ibne denmiyor mesela; ama bir akp li hangi toplumsal statüye sahip olursa olsun çomar oluyor; müslüman gerici. Ona, "yallah arabistan'a" deniyor; ama ibnelere, iskarletlere, travestilere, örneğin "yallah hollanda'ya" denmiyor. O kadar köksüz o kadar asılsız bir toplumuz ki, empatimiz bile riya kokuyor.
Homofobik olmak da homoseksüel olmak gibi insanın tercih ettiği karar vererek yaptığı bir şey değil hatta tercihen homoseksüel olan vardır ama homofobik olan yoktur. Buna rağmen hadi homoseksüeller homofobiklere karşı tepki göstersin anlarım da ne homofobik ne homoseksüel olan insanların homofobiklere karşı çok sert tepkili olup homoseksüelleri normal karşılayıp homofobikler sanki her dakika homoseksüel öldürüyor gibi karşı olmalarını anlamam. Hani bir de homofobikler gizli homoseksüeldir iddiası var. bunlar sözde ne homofobik ne homoseksüel ben de iddia ediyorum homoseksüel olmadığını söyleyip homofobiklere tepki gösteren herkes de gizli homoseksüeldir. Yoksa homofobiklere tepki gösterecekleri hiçbir sebep yok. Hatta homofobik olmak homoseksüel olmaktan katbekat daha normaldir. Kimse örümcek fobisi, yükseklik fobisi, kapalı alan fobisi gibi tercih ederek homofobik olmaz ama homoseksüel olmayı tercih edenler var.
Homofobikliğin de homoseksüelliğin de haddini aşmadığı gün kardeşçe yaşayabileceğiz.

Homoseksüel birey toplum içinde aşkını, sevgisini gösterirken aşırıya kaçmıyorsa. Cinsel yönelimini özgürleşme aracı olarak görüp başka insanlara karşı şiddetli, zorlayıcı, üslupsuz bir tavır takınmıyorsa.

Homofobik birey sırf böyle bir yaşantıyı görmek istemediği için homoseksüellerin çalışma hakkını kısıtlamıyorsa, mobbing uygulamıyorsa, hakaret, şiddet içeren davranışlardan uzak duruyorsa, kısacası varlığını kabulleniyor fakat sadece hoşlanmıyorsa.

No problem.

Fakat şöyle ki taraf olan kişilerin
“herkesin hayatına kimse karışamaz.”
Gerçeğini kendilerine düstur edinmeleri lazım.
olum ben travestilerden çok korkuyorum lan piskopat alayı. sokakta filan denk gelince bıçaklayacak gibi bakıyorlar.